To już druga plantacja marihuany zlikwidowana w ostatnim czasie przez funkcjonariuszy policji zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na terenie powiatu choszczeńskiego. Tym razem zabezpieczonych zostało 115 krzaków marihuany.


- Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie podejrzewali, że na terenie jednej z miejscowości w pobliżu Choszczna 26-latek prowadzi uprawę marihuany. Przeszukali więc tereny przyległe do posesji podejrzewanego, gdzie w namiocie foliowym ujawnili 115 krzewów konopi indyjskich w różnym stadium rozwoju - informuje oficer prasowy choszczeńskiego garnizonu policji, sierż. szt. Jakub Pialik.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mężczyźnie zarzutu uprawy konopi.

Prokurator wystąpił także do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec zatrzymanego 26-latka, do którego sąd przychylił się w całości.

To już druga, w niedługim odstępie czasu plantacja marihuany zlikwidowana na terenie gminy Choszczno. W związku z pierwszym ujawnieniem zatrzymany został 31-letni mieszkaniec powiatu choszczeńskiego. Wówczas w trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 224 krzaki oraz prawie 42 kg suszu konopi indyjskich.