Od kilkudziesięciu godzin działacze stowarzyszenia  „Pogotowie dla Zwierząt” walczą z wielkim dramatem ponad setki zwierząt w pseudohodowli - fabryce psów. 

"Potrzebujemy Państwa pilnej pomocy jeszcze, dziś przed wielkanocnymi świętami. W Starym Czarnowie pod Gryfinem z koszmarnego gospodarstwa mamy do odbioru 120 zagłodzonych psów z okropnych warunków, 9 koni i 6 krów oraz koty. Hodowla jest nielegalna. Jesteśmy na miejscu i niestety potwierdziliś
my ten koszmar."- apelują.

Na fotografii wykonanej dronem widać psy poukrywane  w komórkach. Z góry widać poranione konie, padają z choroby i wyczerpania, sceny podczas interwencji są niczym z horroru.

Na innej widać rannego konia, zwierzęta te umierają bez pomocy lekarza a potem są ćwiartowane i są nimi karmione psy. Żywe psy są wygłodzone, pozamykane w komórkach i chodzą po truchłach innych, padłych wcześniej. Odór jest straszny. 

Inne wygłodzone psy w tej pseudohodowli wyciągają z komórek resztki zwłok. Tym się karmią, ponieważ w tej fabryce psów nie ma karmy dla psów, aby przeżyły muszą zjadać inne. Oto mały dobreman karmiacy się innymi zwierzeciem. 

Jest także duża licza szczeniaków pozamykanych w piwnicy, w ciemnosci, jamniki, kundelki, dobermany, w typie rasy shar pei. Dokałdnie nie wiemy jeszcze ile. Brodzą w gnojowicy. Jest to trudne do opisania jak tragiczne są ich warunki. 

Bardzo dużo (około 40) jest psów dorosłych w typie rasy shar pei. Mieszkają na dworze w warunkach zagrażających ich utracie zdrowia. Częściowo chowają się w domu na schodach. 
Wiele psów jest bardzo chorych. Sporo pozamykanych jest w komórkach. Nie nadążamy z pmocą. Na miejscu jest także policja z Gryfina i straż pożarna, lekarz weterynarii Pomagają nam jak mogą.


Potrzebne są pilnie środki na leczenie zwierząt, ich transporty i opłacenie hoteli dla nich, chociaż na kilka tygodni. Łącznie pomocy potrzebuje 120 zwierząt. Leczenie psów z tej fabryki to koszt około 15 tysięcy złotych. (co wychodzi ok. ok. 120 zł. na jedno zwierzę). Transporty wyniosą około 12 tysięcy złotych. Resztę kwoty potrzebna będzie na hotele dla psów, by tam mogły szukać pilnie nowych domów. Prosimy o wsparcie akcji interwencyjnej – i jej udostępnianie. Jest to nasz największy odbiór zwierząt w tym roku z jednej posesji. 

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/koszmar-120-zwierzat


Stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt”
Pl. Pocztowy 4/6, 64-980 Trzcianka
Nr konta: 87 1020 3844 0000 1702 0048 1093
IBAN: PL 87 1020 3844 0000 1702 0048 1093
SWIFT: BPKOPLPW
PayPal http://paypal.me/pogotowiedlazwierzat
YetiPay biuro@pogotowiedlazwierzat.pl
Dopisek: “likwidujemy ogromną fabrykę psów"


Jeśli chcesz dać dom dla odebranych zwierząt wyślij wypełniona ankietę adopcyjna na adopcja@pogotowiedlazwierzat.pl 

tutaj pobierz ankietę --> https://1drv.ms/w/s!Ard_wI_xJRdOgeI1STKCoJs76dMtEw


Paczki z karmą i niezbędnymi rzeczami dla odebranych zwierząt można nam wysyłać na adres: 
Kundel Bury 
Sekłak 15, 07-120 Korytnica