To był jubileuszowy, XV Festiwal Piosenki Angielskiej EYE. Do Widuchowej przyjechało blisko 40 wokalistów z całej Polski by bić się o nagrodę główną. Jak mówili uczestnicy, to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w województwie. Najlepszą wokalistką z powiatu gryfińskiego była Martyna Bartosewicz z Chojny, która została uhonorowana nagrodą ufundowana przez nasz portal, ONO24.INFO.

Setki widzów, wielu świetnych wokalistów: Festiwal Piosenki Angielskiej EYE w Widuchowej obchodził wczoraj swój jubileusz, impreza odbyła się po raz piętnasty. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, jurorzy nie mieli łatwego zadania, by wskazać zwycięzcę.

Laureatką festiwalu okazała się Daria Adamczewska ze Szczecinka.

- Przyjechałam bawić się muzyką, a nie z nastawieniem, że coś wygram. A jednak się udało, zupełnie się tego nie spodziewałam – komentuje zwyciężczyni. - Emocje na scenie były bardzo duże. Takie festiwale są potrzebne, chociażby po to, by pokonywać bariery. Z muzyką wiążę swoją przyszłość, ale nikt nie wie, jakie będą koleje losu. Czy się uda… to trochę kwestia szczęścia i ludzi, których spotykamy na swojej drodze – dodaje.

Tegoroczną edycję uświetniły występy tych, którzy na scenie w Widuchowej osiągali sukcesy w poprzednich latach. Przed publicznością wystąpili szczeciński duet OHO!KOKO oraz zwyciężczyni sprzed roku Agata Buczkowska, uczestniczka programu The Voice of Poland. Jak mówiła wczoraj, przez kilka lat myślała o starcie w festiwalu w Widuchowej, ale swój debiut na tej scenie miała rok temu i… wygrała.

- Cały czas wolny potrafię poświęcić na to, by śpiewać. To wiele wyrzeczeń, niekiedy muszę wybierać pomiędzy spotkaniem z przyjaciółmi a trenowaniem śpiewu – zdradza Agata Buczkowska.

Setki widzów, świetni wokaliści i cudowna, rodzinna atmosfera – wszyscy, którzy pojawili się wczoraj na widuchowskim festiwalu, nie mieli wątpliwości: to najbardziej znacząca impreza muzyczna w regionie. Poziom organizacji jest wysoki. Sam organizator, Paweł Wróbel nie kryje zadowolenia z wczorajszego wydarzenia, uważa, że festiwal EYE jest dziś imprezą rozpoznawalną, podczas której chce śpiewać wielu znakomicie zapowiadających się wokalistów.

- Mocno wspiera nas gmina, środki na nagrody pozyskujemy też od sponsorów. W tym roku mieliśmy pulę nagród o wartości 6100 złotych – mówi.
Poniżej lista nagrodzonych wokalistów podczas wczorajszego festiwalu.

Nagroda główna: Daria Adamczewska (Szczecinek).

Wyróżnienia: Kamila Mańka z zespołem ze Świdwina, Luiza Maciejewska ( Szczecin), Klaudia Szepielewicz (Słupsk), Julia Krzyżanowska (Świecie), Julia Leśniewicz (Szczecinek), zespół Flesz z Zielonej Góry, Paulina Cholewa (Chojna), Kamil Kowalski (Szczecinek), Aleksandra Januszewska (Chojna), Katarzyna Dacków (Ustka).

Nagrody w kategorii 13-15 lat: I miejsce Wiktoria Pałasz (Choszczno), II miejsce Julia Bury (Gorzów Wielkopolski), III miejsce Martyna Bartosewicz (Chojna).

Zwycięzcy w kategorii 16-19 lat: I miejsce Maja Mędrek (Słupsk). II miejsce Aleksandra Mierzwiak (Pyrzyce), III miejsce Natalia Szczęśniak (Szczecinek).

Wyróżnienia specjalne: nagroda publiczności Aleksandra Kiedos z Widuchowej, wyróżnienie specjalne dla wykonawcy z powiatu gryfińskiego – Martyna Bartosewicz z Chojny (nagrodę ufundował portal ONO24.INFO a nagrodę wręczał wydawca, Tomasz Siwiela). Nagroda jubileuszowa przypadła zespołowi SAPTRIO ze Szczecinka. Nagroda senatora Grzegorza Napieralskiego przypadła Martynie Bartosewicz z Chojny, którą senator Grzegorz Napieralski wskazał osobiście (w imieniu senatora nagrodę wręczyła wójt Anna Kusy-Kłos).