Niekwestionowany autorytet w zakresie śpiewu oraz jurorka wielu telewizyjnych programów muzycznych Elżbieta Zapendowska, będzie oceniać wokalne umiejętności uczestników XVII edycji Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE w Widuchowej.


Wysoki poziom, niesamowita atmosfera, a przede wszystkim ogromna ilość zgłaszających się wokalistów, właśnie to wyróżnia jedną z najważniejszych imprez muzycznych w województwie zachodniopomorskim jaką jest widuchowski Festiwal Piosenki Angielskiej EYE.

Wśród gremium jury, które oceniać będzie wokalistów podczas tegorocznej edycji festiwalu zasiądzie jurorka wielu telewizyjnych programów muzycznych Elżbieta Zapendowska. Wśród składu oceniającego zobaczymy także Katarzynę Buja-Kazuba (wokalistka zespołu Jackpot), Joannę Ewę Zawłocką (wokalistka) oraz Piotra Ostrowskiego (instruktor, muzyk z Gryfina).

Wzorem ubiegłych edycji festiwal rozpocznie się o godzinie 16:00 w piątek 19 października 2018 roku. Jak zapowiada Paweł Wróbel organizator festiwalu, podczas tegorocznej edycji nastąpi kilka kluczowych zmian.

- Na pewno zmniejszy się liczba uczestników. Kolejna zmiana, a zarazem nowość to wprowadzenie formuły warsztatowej. Nie chciałbym w tej chwili mówić o szczegółach, bowiem są one obecnie konsultowane z Panią Elą Zapendowską, która poprowadzi sobotnie warsztaty, jednak będą to zajęcia nie tylko dla uczestników festiwalu  - wyjaśnia Paweł Wróbel.

Jak udało nam się dowiedzieć, zwieńczeniem całodniowych warsztatów z gościem będzie koncert finałowy festiwalu, który odbędzie się w sobotę 20 października.

- Rokrocznie zainteresowanie udziałem w naszym muzycznym wydarzeniu jest ogromne, co bardzo nas cieszy, natomiast w tym roku spodziewamy się rekordowej liczby chętnych - mówi Paweł Wróbel.

Zapisy uczestników chętnych do udziału w XVII edycji Festiwalu Piosenki Angielskiej EYE w Widuchowej ruszą pod koniec sierpnia br. Na początku października zaś ogłoszona zostanie lista zakwalifikowany do udziału w festiwalu uczestników.