Wojewoda, Krzysztof Kozłowski, wręczył listy gratulacyjne dla najbardziej wyróżniających się pracowników socjalnych z terenu województwa. W wąskim gronie osób docenionych za swoją pracę, znalazła się Elżbieta Nowak z OPS w Krzęcinie. Tym wyróżnieniem gmina jednak się nie chwali. Dlaczego?

Tylko 17 osób z całego województwa otrzymało od wojewody listy gratulacyjne oraz pamiątkowe grawertony za szczególne zasługi w pracy socjalnej.

- W imieniu rządu Rzeczypospolitej chciałbym państwu podziękować za trud włożony w codzienną pracę – mówił wojewoda Kozłowski – Jesteście kustoszami ludzkiej godności, to wielka odpowiedzialność – komentował.

Wyróżnienie otrzymała m.in. Elżbieta Nowak, starszy specjalista pracy socjalnej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzęcinie. Od wielu lat jest członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz członkiem Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Szkoda tylko, że na stronie Urzędu Gminy nie ma żadnej informacji o sukcesie pracownicy miejscowego OPS.

Konferencji towarzyszyła wystawa „Beksiński- INSPIRACJE” oraz występ chóru osób pracujących pod kierunkiem terapeutów ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Choszcznie.

Rafał Remont