Radni sejmiku niebawem podejmą decyzję o możliwości zdawania egzaminów na prawo jazdy nie tylko w Szczecinie i Koszalinie, ale również w Szczecinku i Barlinku. To spore udogodnienie dla kursantów, którzy nie będą musieli już jeździć do odległego Szczecina lub Gorzowa.

Koalicja radnych sejmiku wojewódzkiego chce przegłosować uchwałę, na mocy której powstaną w naszym województwie dwa dodatkowe miejsca, w jakich będzie można zdawać egzamin na prawo jazdy.
Radna, Ewa Dudar mówi, że zagłosuje za utworzeniem nowych ośrodków
- Będzie to również korzystne dla naszego województwa z punktu widzenia ekonomii, nasi kursanci nie będą usiekali do sąsiedniego województwa i Gorzowa, ale zatrzymamy ich w naszym regionie – komentuje.
Uważa też, że dostępność ośrodka m.in. w Barlinku będzie wygodne dla kursantów ubiegających się o uprawnienia do kierowania samochodami.
Podobnego zdania jest Marian Kozieł, który ma szkołę jazdy w Chojnie. Twierdzi przy tym, że taki ośrodek egzaminacyjny powinien powstać również w Gryfinie.
- To duży powiat, powinien mieć swoją filię WORD i nie dlatego, żeby było łatwiej zdać, ale żeby było wygodniej – komentuje. - Jeśli ktoś ma zdać, to zda i w Szczecinie, i w Warszawie. Jestem za tym, by ośrodki tworzyć w małych miastach dla wygody, teraz muszę z kursantami jeździć albo do Szczecina, albo do Gorzowa. A prawda jest taka, że w trzydzieści godzin nie da się dobrze nauczyć jazdy, tej praktyki nabywa się z czasem, kiedy kierowca ma już prawo jazdy – komentuje.
Ewa Dudar wyjaśnia, że lokalizacja Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gryfinie nie była brana pod uwagę, powodem jest bliskość Szczecina, w którym można zdawać egzamin.
- Ta bliskość Szczecina dla Gryfina często jest zaletą, ale w takich przypadkach jak ten, jest wręcz odwrotnie. Posiadanie dwóch ośrodków egzaminacyjnych w tak niewielkiej odległości od siebie jest niemożliwe – wyjaśnia.
Jeśli w Barlinku powstanie ośrodek WORD, to najprawdopodobniej będą tam zdawać kursanci z pobliskich m.in. Pyrzyc, Dębna, Myśliborza i miejscowości z części powiatu gryfińskiego.