Dziś odbędą się mecze III rundy Pucharu Polski ZZPN. W niektórych przypadkach gra będzie się toczyła nie tylko o awans do kolejnej rundy, ale również o prestiż. Słabo grająca w tym sezonie Odra zagra z niżej notowanym Grotem Gardno, Iskra Banie podejmie Błękit Pniewo. Swoje pojedynki rozegra też Morzycko, Energetyk i Ogniwo Babinek.

Morzycko Moryń o awans do IV rundy Pucharu Polski ZZPN będzie grało na wyjeździe z GKS-em Golenice. Przeciwnik jest niżej notowany, gra na co dzień w rozgrywkach A klasy. Zdecydowanym faworytem jest nasz zespół i każdy rezultat niż zwycięstwo Morzycka należało będzie uznać za piłkarską sensację. Nie można jednak zapomnieć, że w poprzedniej rundzie GKS grał w PP z Kłosem Pełczyce i także skazywany był na pożarcie, tymczasem wygrał 5:4 i awansował do dalszych gier.

Do gry o puchar wkracza lider IV ligi, Energetyk Gryfino. O awans zagra w Lipianach z miejscową Stalą. Rywal to czwarta drużyna w rozgrywkach A klasy, nie powinna zagrozić teamowi z Gryfina.

Niezwykle interesujące spotkanie zapowiada się w Babinku, tu Ogniwo zmierzy się z Mierzynianką Mierzyn. Wprawdzie rywal Ogniwa notuje fatalny start z rozgrywkach klasy okręgowej, nie zdobył jesienią w lidze jeszcze żadnego punktu, ale i tak dla Ogniwa nie będzie to łatwy mecz. Faworytem jest lider regionalnej okręgówki, team z Babinka.

Trudno wskazać faworyta w meczu Grota Gardno z Odrą Chojna. Team z Chojny jest wyżej notowany w piłkarskiej hierarchii ligowej, ale obecny sezon nie jest najlepszy w wykonaniu zawodników Odry. Tymczasem Grot ma spory piłkarski potencjał, i co ważne, potrafi zaskoczyć na boisku. W tym pojedynku faworytem jest raczej Odra, ale żeby awansować, nie może zlekceważyć przeciwnika.

Najciekawszy pojedynek tej rundy PP szykuje się w Baniach, tam Iskra podejmie lokalnego rywala, Błękit Pniewo. Faworytem są przyjezdni, to przecież drużyna klasy okręgowej, wyżej notowana niż zespół z Bań. Iskra jednak bardzo dobrze gra w tym sezonie, nie bez powodu jest liderem A klasy i myśli o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. Piłkarze z Bań łakną zwycięstwa i chcą sprawić niespodziankę, tak jak w poprzedniej rundzie PP, kiedy to niespodziewanie wyeliminowali faworyzowanego Sokoła Pyrzyce. To będzie mecz nie tylko o awans, ale również o prestiż w regionie.

Wszystkie dzisiejsze mecze PP rozpoczynają się o godzinie 16:30.