Kryminalni pyrzyckiej komendy w mieszkaniu na terenie Pyrzyc zabezpieczyli prawie pięć kilogramów narkotyków. W związku z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających zatrzymany został młody mężczyzna. 19 – latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową weryfikują i sprawdzają każdą informację dotycząca środków odurzających. Tak też było tym razem, gdy kryminalni realizując kolejna sprawę na terenie miasta na początku tygodnia wykonali czynności w mieszkaniu, gdzie z posiadanych informacji miały znajdować się znaczne ilości marihuany.

W mieszkaniu  policjanci ujawnili prawie 4 kilogramy suszu roślinnego w kolorze brunatnym oraz ponad półtora kilograma mieszanki masła z suszem roślinnym.             
Do sprawy kryminalni zatrzymali młodego mężczyznę w wieku 19 lat, który przyznał, że zabezpieczony susz należy do niego. Mężczyzna przyznał również, że marihuanę uzyskał z samodzielnie wyhodowanych konopi indyjskich, które posiał na nieużytku rolnym na terenie powiatu pyrzyckiego.

Teraz za popełnione przestępstwo 19 - latek odpowie przed sądem, nim jednak to się stanie najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy.
Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających nastolatkowi grozi kara  nawet do 10 lat pozbawienia wolności.