Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu pyrzyckiego podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Pyrzyccy kryminalni na podstawie wcześniej zebranych informacji, zatrzymali młodego mężczyznę mieszkańca powiatu pyrzyckiego, który posiadał środki odurzające w postaci marihuany. W wyniku przeszukania 20-latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w celu wykonania czynności.

Zabezpieczoną substancje zważono i poddano badaniu testerem narkotykowym. Okazało się, że jest to prawie 7 gramów marihuany. 20-latek trafił do policyjnego aresztu, następnie po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz udzielania narkotyków innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo jakiego dopuścił się pyrzyczanin ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.