Już jutro ujrzy światło dzienne nowy kawałek chojeńskiego rapera „Dziergi”. Po czerwcowej premierze jego EP-ki „Nowy, Stary Ja” przyszedł czas na kolejny singiel.

Utwór będzie udostępniony na serwisie YouTube o godzinie 18:00. Jak mówi sam twórca jest to luźno powstały kawałek, który nie jest zapowiedzią nowej płyty.

- Niedawno w czerwcu ukazała się moja druga EP-ka, a utwór „Czterdzieści osiem” powstał niedawno i jest to pewnego rodzaju wylanie z siebie różnego rodzaju spraw, które leżą mi na sercu. Jest to taka forma rozliczenia z osobami zarówno bliskimi, jak i dalszymi, które zaburzyły ostatnio moją harmonię. Po prostu nie zachowały się tak jak należy, choć sami tak nie uważali – zdradza „Dziergi”.

Utwór nagrany jest w nietypowej formie. Nie ma podziału na zwrotki i refreny. Nie ma w nim wielu przerw w narracji. Na pewno czuć w nim emocje i uczucia, o których mówił muzyk.

Raper pochodzi z Chojny i aktywnie działa na scenie hip-hopowej od 2012 roku. Od tego czasu ma na swoim koncie dwa albumy solowe i kilka gościnnych udziałów na płytach innych twórców. Trzy lata temu zaczął współpracę z Maciejem M.X.L, z którym tworzy markę „NIelegal”. W ten sposób chcą promować swoją działalność muzyczną. Po pewnym czasie zaczęły pojawiać się też ubrania pod tą samą nazwą.

Nowego utworu będzie można posłuchać na oficjalnym kanale „Dziergi”, który znajdziecie pod linkiem:

https://www.youtube.com/NIELEGALtv

DZIERGI - Czterdzieści osiem #OneShot
Oskar Masternak