Ponad 700 uczniów z 14 szkół podstawowych i gimnazjów odwiedziło w minioną środę (20.02.) Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie w ramach Dnia Otwartego. Odwiedzający mieli okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną placówki na rok szkolny 2019/20 zarówno dla tegorocznych absolwentów klas trzecich gimnazjum, jak i pierwszych absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych.

Gościnnie, jak co roku w murach szkoły prezentowały się również zaprzyjaźnione i współpracujące ze szkołą firmy: Albatros/Fliegel Textilservice, Benepol, DBK, DGS, Fiege, Gotech, Jaeger, PGE GiEK S.A. Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra, Polmotor oraz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców wraz ze Studiem Fryzur Bliss.

Odwiedzający uczestniczyli w lekcjach otwartych m.in. chemii i biologii, a także mieli okazję przypomnieć sobie wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, dzięki obecności przedstawicieli Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego.

Dzień Otwarty był również okazją do zapoznania się z bazą dydaktyczną szkoły i możliwością do odwiedzenia pracowni zawodowych. Imprezę swoją obecnością wsparli również starosta Gryfiński Wojciech Konarski, wicestarosta Ewa Dudar oraz Roman Michalski – przewodniczący Rady Powiatu.