21 marca to nie tylko rozpoczęcie kalendarzowej wiosny. Dzień ten jest symboliczny na całym świeci, albowiem właśnie 21 marca obchodzimy Międzynarodowe Święto Osób z Zespołem Downa. To właśnie dziś wielu ludzi na świecie solidaryzuje się z chorymi zakładając kolorowe skarpetki. Mimo iż na co dzień pielęgnujemy w swoim życiu takie cechy jak: tolerancja, wyrozumiałość, akceptacja czy zrozumienie, to właśnie w taki dzień jak dziś nabierają one głębszego znaczenia.

21. marca obchodzone jest Międzynarodowe Święto Osób z zespołem Downa. Data obchodów tego święta nie jest przypadkowa. Przypada ona na dwudziesty pierwszy dzień trzeciego miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze chromosomów, składających się z łańcuchów DNA, powoduje występowanie tej wady genetycznej. 
Co roku 21 marca w wielu krajach - w tym również w Polsce - organizowanych jest szereg wydarzeń mających na celu promowanie prawa osób z zespołem Downa do życia i do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.
Symbolem święta stały się kolorowe skarpetki nie do pary, które pokazują, że życie z zespołem Downa mimo swojej odmienności, może być kolorowe i radosne. Jeśli jednak skarpetki nie do pary to dla Was za mało zachęcamy do zakładania  kolorowych ubrań. Podpowiadamy, że kolorami przewodnimi ŚDZD jest kolor granatowy i czerwony. 
Czekamy na Wasze zdjęcia zamieszczone w komentarzach, na znak solidarności z ludźmi niezwykłymi.