Kontynuujemy akcję „Dzień dobry! Pomagam” adresowaną do osób, które wymagają pomocy w zakupie produktów niezbędnych do życia. Pomoc przeznaczona jest dla osób starszych 65+ oraz osób z niepełnosprawnością ruchową, które ukończyły 18 lat i prowadzą gospodarstwo jednoosobowe.
 
Pomoc polega na zakupie przez wolontariusza podstawowych produktów spożywczych, środków higienicznych, środków czystości – do kwoty 100 zł – oraz leków, Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 500 471 087 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00 oraz w sobotę w godz. 9:00 – 14:00.
 
Osoby objęte pomocą mogą z niej skorzystać maksymalnie 2 razy w tygodniu. Podczas rozmowy telefonicznej należy podać następujące dane: imię, nazwisko, adres, nr telefonu, lista zakupów, Koordynator przyjmujący zgłoszenie nadaje indywidualny numer zamówienia oraz udziela informacji o sposobie realizacji zamówienia. Wolontariusz, który robi zakupy, rozlicza się na podstawie paragonu.
 
Jeśli znają Państwo osobę, której należy pomóc w takich zakupach, prosimy o poinformowanie jej o tej możliwości i podanie naszego numer telefonu 500 471 087 – apeluje Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysław Sawaryn. – Będziemy wdzięczni także za przestrzeganie wszelkich zalecanych higienicznych środków ostrożności podczas wizyty wolontariusza.
 
Akcja "Dzień Dobry! Pomagam" to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie oraz gryfińskich wolontariuszy, którzy chcą wesprzeć potrzebujących w czasie epidemii koronawirusa.