W miesiącu październiku obchodzony jest międzynarodowy dzień bez przemocy. W związku z tym, mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu wspólnie z Zespołem Interdyscyplinarnym oraz uczniów z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. S.Dariusa i S. Girenasa, przeprowadzili spotkanie z mieszkańcami Myśliborza, informującć o formach i rodzajach przemocy, wynikającej z tego odpowiedzialności prawnej oraz o sposobach i instytucjach oferujących pomoc dla osób doznających przemocy.

Dzielnicowi uświadamiali mieszkańców o procedurze „Niebieskiej Karty” i innych narzędziach służących do przeciwdziałania przemocy.

Podczas spotkania Policjanci przekazywali ulotki informacyjne „ZAREAGUJ NIE PRZYKŁADAJ DO TEGO RĘKI” próbowano zwrócić szczególną uwagę na zwiększenie świadomości społeczeństwa w temacie możliwych form unikania i reagowania na tego typu zagrożenia. Podczas rozmów z mieszkańcami rozdawano również ulotki informacyjne mówiące o tym gdzie można szukać pomocy niezależnie od tego czy jest się dzieckiem, rodzicem, kobietą, mężczyzną.

Również podczas spotkania rozdawano różowe baloniki które były symbolem nie stosowna przemocy wobec drugiej osoby.