Grupa organizacyjna skupiona przy stowarzyszeniu „Niemożliwe jest możliwe”, a więc Elżbieta i Michał Zielińscy, Anna Igel Westfal, Anna Michalska, Arek Walorski, Daniel Stypczyński i Piotr Przytuła, w imieniu wszystkich uczestników rajdu - zwłaszcza dzieci - pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom, firmom i instytucjom, dzięki którym udało się spełnić marzenia związane z organizacją niezwykłego rajdu w jakim uczestniczyli podopieczni Domu Dziecka w Trzcińsku-Zdroju.


W lipcu szesnastka dzieci mieszkających na co dzień w placówce w Trzcińsku – Zdroju przez 11 dni mogła przeżyć wspaniałą przygodę zatytułowaną „Rowerem po przygody”. Był to organizowany już trzeci rok z rzędu wakacyjny rajd rowerowy dla dzieci z Domu Dziecka w Trzcińsku – Zdroju. Wbrew wielu przeciwnościom losu udało się zebrać fundusze na organizację tej szalonej wyprawy, która prowadziła w tym roku po terenach Dolnego Śląska. Uczestnicy musieli pokonać wiele wymagających podjazdów i wzniesień i z dumą zaświadczamy, że każdemu to się udało! Trasa wiodła przez Legnicę - Szklarską Porębę – Karpacz – Wałbrzych – Sobótka - Wrocław. Dzieci w trudnych, górskich warunkach przejechały 300 km. Nie rozpieszczała ich niestety pogoda, ponieważ znaczną część wyprawy padał ulewny deszcz. To sprawiło, że nie zrealizowano wszystkich zaplanowanych odcinków, ale i tak należą się im brawa. Poza jazdą na rowerach i poznawaniem uroków południa Polski dzieci miały też zapewnionych wiele innych atrakcji, takich jak kąpiele w basenach, park linowy, wizyty w muzeach, zwiedzanie Wrocławia i wiele innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Zapewniło to dzieciom wspaniały wypoczynek i odskocznię od codzienności, która w ich wypadku wcale nie jest taka prosta.


"Impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia wielu osób i instytucji. Wielkie podziękowania dla pań Kasi Otoki, Renaty Bernackiej i całego stowarzyszenia Fani Formy, którzy zebrali znaczne fundusze i ekwipunek. Dziękujemy panu Pierrowi Leeijen i jego firmie Farm Equipment International z Karska za to, że kolejny rok nam zaufał i przekazał dofinansowanie. Wielkie podziękowania dla Nadleśnictwa Myślibórz, firmy Euromet z Myśliborza, firmy Minos i firmy Pro For You. za przekazanie funduszy. Wspierały nasz też szkoły i tu podziękowania dla Zespołu Szkół z Gryfina i Szkoły Podstawowej z Trzcińska – Zdroju. Gorące podziękowania dla osób indywidualnych wspierających nas finansowo i rzeczowo, a wiec dla pani Anity Pasternak, pana Marcina Łogina, pani Elizy Zwolińskiej, Krzysztofa Mrzygłód, Edyty Skrzypniak, Krzysztofa Jankowskiego, Mariana Lisa, państwa Karmelitów. Podziękowania dla pani Andżeliki Kulisiewicz, panów Grzegorza Kruszewskiego i Maćka Molendy za pełnienie roli opiekunów i fotografów. Dzięki super ekipie Automaniak Chojna mogliśmy zorganizowaliśmy kiermasz na ich imprezie, z przeznaczeniem na nasz rajd. Wielkie dzięki dla braci kibicowskiej z grupy Pogoń Szczecin Kibice razem, którzy za pośrednictwem pana Mariusza Wawrzyniaka wsparli nasz rajd. Dziękujemy panu Jakubowi Terakowskiemu i redakcji gazety Rowertour za artykuł na nasz temat i rozpowszechnienie naszej działalności na arenie ogólnopolskiej. Cieszymy się, że mogliśmy liczyć na wsparcie Urzędu Marszałkowskiego województwa zachodniopomorskiego. Dziękujemy też programowi społecznik, za przychylności i pozytywne rozpatrzenie naszego projektu. Wreszcie podziękowania dla wychowawców z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Trzcińsku – Zdroju za wsparcie i pomoc w organizacji tej szalonej, ale wspaniałej imprezy. Dziękujemy tym wszystkim, którzy anonimowo wspierali nas na portalu zrzutka, lub też w inny sposób i mediom prezentującym nasze wyczyny. W imieniu dzieci biorących udział w rajdzie, jeszcze raz z całego serca bardzo, bardzo dziękujemy!!!"

Dokładną relację z rajdu można prześledzić na profilu fb o nazwie „niemożliwe jest możliwe”, oraz stronie www.dla-dzieci.eu