W piątek 22 czerwca br. uczniowie w całej Polsce rozpoczęli zasłużone wakacje. Z tej okazji chojeńskie koło wędkarskie PZW ODRA Chojna rokrocznie organizuje spotkanie nad wodą z najmłodszymi adeptami wędkarstwa podczas pikniku wędkarskiego "Wakacje z Wędką". 


Tegoroczna impreza odbyła się 24 czerwca na jeziorze Kaliska Lotnisko i jak co roku cieszyła się zainteresowaniem uczestników. Nad brzegiem akwenu uczestnicy wraz ze swoimi opiekunami zameldowali się o godz. 8:00, gdzie w imieniu Zarządu Koła powitał wszystkich i omówił zasady wędkowania Prezes Koła PZW Odra, Paweł Bucyk. Najistotniejszym punktem odprawy była informacja mówiąca o tym, że w tym dniu nie będzie pokonanych, gdyż każdy uczestnik "Wakacji z Wędką" jest zwycięzcą, a kwestią priorytetową jest dobra zabawa i zadowolenie uczestników. 

Po odprawie czysto technicznej uczestnicy rozpoczęli losowanie stanowisk, następnie rozchodzili się na wylosowane przez siebie stanowiska, gdzie niekiedy pełnymi rodzinami szykowali się do dwugodzinnej rywalizacji. Nad przebiegiem zawodów czuwał Skarbnik Koła Mariusz Strzelczyk, który w tym dniu pełnił rolę sędziego zawodów. Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9:00, wówczas do wody powędrowały rybie smakołyki, a najmłodsi adepci wędkarstwa próbowali różnych kulinarnych sztuczek, aby przechytrzyć i złowić upragnioną rybę. W czasie, kiedy rywalizacja toczyła się w najlepsze organizatorzy szykowali się do drugiej części imprezy, podczas której na wszystkich uczestników czekał grillowany poczęstunek, a dla najmłodszych nie lada niespodzianka. 

Czas wędkowania upływał bardzo szybko, a ze stanowisk dało się usłyszeć odgłosy radości co zwiastowało, że do siatek wędrują złowione rybki. O godzinie 11:00 zakończono część sportową, czyli zawody wędkarskie i rozpoczęła się praca komisji sędziowskiej, która wędrowała po stanowiskach i ważyła złowione ryby. W czasie, kiedy sędzia zawodów podliczał wyniki, uczestnicy schodzili się na miejsce zbiórki, gdzie czekały już na nich grillowane smakołyki. Następnie nadeszła długo wyczekiwana chwila, czyli wręczenie pucharów, medali okolicznościowych i to co sprawia najwięcej radości, czyli loteria fantowa, wzbudzająca u dzieci wielkie emocje, gdyż do samego końca nie są w stanie przewidzieć jaką nagrodę wylosują. Następnie głos zabrał Prezes Koła Paweł Bucyk, który w szczególności podziękował tym którzy wsparli materialnie i rzeczowo piknik wędkarski "Wakacje z Wędką". Prezes koła podkreślił, że to dzięki hojności ofiarodawców i środkom własnym koła rokrocznie udaje się organizować tak wspaniałą imprezę jaką są "Wakacje z Wędką" organizowane przez Koło PZW Odra Chojna.

Po zakończonej loterii fantowej na dzieci czekała kolejna tym razem mundialowa niespodzianka, która również wywołała dużo radości, a w konsekwencji do końca nie pozwoliła zrobić pamiątkowego zdjęcia. To jednak nie był koniec niespodzianek, które tego dnia przewidzieli organizatorzy. Po cześć oficjalnej przyszedł moment na imprezę towarzyszącą, którą dało się słyszeć w oddali. Otóż w dalszej części pikniku wędkarskiego czas naszym młodym adeptom wędkarstwa uprzyjemnili strażacy ochotnicy z OSP Krajnik Dolny, którzy w ocenie wszystkich uczestników spisali się na medal dając dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. To w jaki sposób dzieci spędziły czas w towarzystwie strażaków nie sposób opisać, gdyż tylko pamiątkowe zdjęcia pozwalają oddać radości dzieci i zadowolenie opiekunów.

Na sam koniec Prezes Koła podsumowując tegoroczną imprezę podkreślił, że radości dzieci i opiekunów jest pozytywnym bodźcem do działania dla Zarządu Koła PZW Odra Chojna i tym samym utwierdza władze koła w przekonaniu, że praca społeczna wykonywana przez zarząd koła na rzecz inicjatyw społecznych jest ważnym czynnikiem, który pozwala łączyć lokalną społeczność i wspierać wszelkie przejawy inicjatyw społecznych.

"Zarząd Koła nr 84 PZW Odra Chojna pragnie złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji imprezy „Wakacje z Wędką" w tym kolegom z jednostki strażackiej OSP Krajnik Dolny.
W szczególności swoje podziękowania kierujemy do Państwa Wioleta i Marcin Przybyła, Foto Studio AD Andrzej Stelmach, Poldanor SA, Chojna Beton, Piotr Czajkowski, Zbigniew Kmieć, Andrzej Wójcik, Sklep Wędkarski Sandacz, PUP Pomot Chojna, Okręg PZW Szczecin i wszystkim tym którzy prosili o anonimowość – dziękujemy Rafał."

Paweł Bucyk