Dzisiaj 20 listopada obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. O dziecięcym święcie nie zapomnieli uczniowie z Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie. 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka ma zachęcać do propagowania praw dzieci i edukacji na ten temat. Przypomina, że dzieci mają prawo do wychowywania w poczuciu bezpieczeństwa, bez przemocy i krzyku oraz do otaczania ich bezinteresowną miłością. Uchwałę w tej sprawie – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – podjął 7 listopada Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

W Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie z tej okazji przygotowano wiele ciekawych inicjatyw.

W piątek 18 listopada klasy pierwsze obejrzały spektakl pt. ,,Mamy Prawo do swych praw'', który został przygotowany z okazji Roku Korczakowskiego, bazując na pomyśle grupy teatralnej Łajery. Klasy drugie poproszone zostały o napisanie listu otwartego do polskich parlamentarzystów, na temat Moje prawa dzisiaj.... Natomiast klasy trzecie miały za zadanie opracowanie mapy mentalnej, której głównym problemem były prawa dziecka.

Jutro 21 listopada uczniowie wysłuchają przez szkolny radiowęzeł Gadaninek Starego Doktora, Pierwszego Rzecznika Praw Dziecka.

Tak intensywnie obchodzony Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka na pewno na długo zostanie w pamięci uczniów.

Każdy powinien pamiętać, nie tylko dziś 20 listopada, że dziecko ma prawo do swojego zdania, i w każdej chwili należy je wysłuchać.