Biblioteka Publiczna MiG Dębno już po raz trzeci wzięła udział w V edycji ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która odbyła się z piątku na sobotę 11-12 października 2019 r. Hasło przewodnie brzmiało „Znajdźmy wspólny język".

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. Warto wspomnieć, że w sumie w Nocy Bibliotek uczestniczyło 1761 placówek bibliotecznych!

W tym dniu dębnowska biblioteka zaprosiła swoich młodych czytelników w godzinach od 19.00 do 08.00 do oddziału dziecięcego, gdzie czekała na nich moc wrażeń. W związku z hasłem „Znajdźmy wspólny język", pod jakim odbywa się w tym roku Noc Bibliotek dzieci wzięły udział w grze bibliotecznej z wykorzystaniem kodów QR, które skanowały za pomocą swoich telefonów. Była to wielka atrakcja, dzięki której w nowoczesny sposób znaleźliśmy wspólny język. Gra niczym escape room stawiała przed dziećmi liczne wyzwania i zagadki, których rozwiązanie kierowało w coraz to nowe lokacje w bibliotece. Gościem zaproszonym do bibliotecznej gry był Marcin Pławski, aktor teatralny i socjolog, który w przebraniu tajemniczego klucznika prowadził dzieci przez tajemnicze zakątki biblioteki pomagając rozwiązywać zagadki. Kolejnym elementem nocy bibliotek była kolacja jaką dzieci lubią najbardziej – czyli pizza oraz seans filmowy, podczas którego dzieci oglądały film pt. „Ptyś i Bill” na podstawie komiksu "Ptyś i Bill" (wydawnictwo Egmont) w reżyserii A. Charolta i F. Magniera. Na zakończenie nocy bibliotek odbył się mini maraton czytelniczy połączony z kącikiem plastycznym oraz kącikiem gier planszowych.

Na zakończenie dzieci oglądały film