Wiele się działo na plaży miejskiej w Moryniu w minioną sobotę 18 czerwca.

„Wieczór z kabaretem” chyba  już na dobre wpisał się w kalendarium imprez organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu. Po raz II spotkaliśmy się na plaży, lecz tym razem scena usytuowana została na wodzie, co zrobiło na widzach i współorganizatorach ogromne wrażenie.

            Od godz. 12.00 do 17.30 odbywały się interesujące pokazy i warsztaty surfera przygotowane przez grupę FLOW UP ze Szczecina. Rewelacyjne prowadzenie imprezy, świetne tricki w wykonaniu instruktorów na torze wodnym, możliwość pływania na SUP-ach czyli deskach z wiosłem, konkursy wekestyle, pokazy na trampolinach, bitwy i szkolenia  przyciągnęły wielu chętnych do udziału w akcji.

            Od godziny 17.30 scena na wodzie wypełniła się solistami z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu. Gościnnie wystąpili również zespół blusowy GARAŻ, akordeonista Julian Dumicz, Piotr Suchomski, Trio akordeonowe z perkusistą Wernerem. Po oficjalnym otwarciu imprezy oraz przecięciu wstęgi przez Burmistrza Morynia Pana Józefa Piątka w nowo otwartej restauracji Viktoria, ok. godz. 20.00 wystąpiła gwiazda wieczoru -   Kabaret DNO. Komicy rozbawili publiczność do łez. Świetny program, kapitalne znane i zupełnie nowe  skecze, oglądane na żywo wywołały salwy śmiechu wśród wszystkich widzów. Nie obyło się bez bisu. Tuż po kabarecie koncert dała gwiazda muzyki disco-polo M-JAY, który swoją sympatią i image’em scenicznym wprawił w zachwyt zagorzałe fanki.

            Ok. godz. 23.00 rozpoczęła się noc z muzyką klubową – BEACH PARTY – podczas której na scenie odbywały się  konkursy, zawody oraz  pokazy zumby. Zabawa trwała prawie do rana, a prowadzili ją DJ CapOne i DJ Basher.  Można było pobujać się do setów, w których głównym składnikiem jest i zawsze będzie klasyczny funk. Łączono znane i klasyczne tracki z tymi mniej oczywistymi. Współcześnie i oldschoolowo. Inicjatorem i pomysłodawcą tej części imprezy była Firma POL-Mark i Restauracja Viktoria.

            Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu składa serdeczne podziękowania firmie Flow Up - szczególnie Panu Adamowi Kmieciakowi, ZGKiM w Moryniu, strażakom z OSP
w Moryniu za pomoc w organizacji imprezy, portalom medialnym: ono24.info i chojna24.pl  oraz radiu Eska i radiu Szczecin. Szczególne podziękowania kierujemy do współorganizatora
i głównego sponsora firmy POL – Mark i Restauracji Viktoria.

Miejski Ośrodek Kultury