Pracownicza Kasa Zapomogowo - Pożyczkowa przy Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie, to właśnie w tym Stowarzyszeniu zawiązanym na terenie jednostki doszło do malwersacji finansowych na kwotę około 130 tysięcy złotych przez jedną z policjantek operacyjnych wydziału kryminalnego Komendy w Gryfinie.


Nie wiemy co kierowało tą Panią.

- "Nikt z nas nie podejrzewałby tej osoby o taki czyn. Jest to policjantka o nieposzlakowanej opinii, bardzo miła i sympatyczna, jednakże to co zrobiła nie kwalifikuje się pod przywłaszczenie mienia, a zwykłą kradzież odkładanych przez nas pieniędzy. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć co kierowało tą Panią z 14-letnim stażem służby przy podejmowaniu decyzji, o kolejnych przelewach pieniędzy na swoje konto" mówią członkowie Stowarzyszenia.


- "Dlaczego ta Pani została tylko zawieszona?"-zadają sobie pytanie funkcjonariusze.

- "Nie wiemy, może ktoś tą sprawę próbuje zamieść pod dywan? Gdy dochodzi do malwersacji na tak wysoką kwotę, wobec zwykłego "Kowalskiego" już toczyło by się śledztwo, a w tym przypadku ta Pani nie został nawet zatrzymana. Dlaczego jej mienie nie zostało zabezpieczone na poczet tych pieniędzy? Dlaczego nie zostało wszczęte oficjalne śledztwo w tej sprawie przez Prokuraturę? Może te pieniądze nadal są na jej koncie albo leżą gdzieś w szafce w mieszkaniu. "Na te i inne pytania nie potrafi odpowiedzieć żaden z naszych rozmówców.


Zapewnienia nie uspokajają członków Stowarzyszenia.

W minionym tygodniu w trakcie trwającego zebrania odwołano stary i powołano nowy Zarząd PKZP przy Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie.

Spłata 40 tys. złotych i zapewnienia rodziców sprawczyni czynu, co do zwrotu całego zadłużenia nie uspokajają funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, którzy obawiają się, że zaległa kwota w jakiejś części zostanie zabrana z ich pieniędzy, na co nie wyrażają zgody.

Członkowie Stowarzyszenia nie zamierzają czekać na rozwój sytuacji i zapewnienia przełożonych, które w rzeczywistości mogą okazać się bez pokrycia. W minionych dniach jeden z funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Chojnie złożył zawiadomienie do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

Sprawa jest rozwojowa i będziemy Państwa o niej informować na bieżąco.