Policja wyjaśnia przyczyny pożaru pustostanu do jakiego doszło 22 lutego przed południem w Dębnie. W latach dziewięćdziesiątych ów lokal był miejscem spotkań dębnowskiej młodzieży, w którym funkcjonowała dyskoteka "Uniwersal".


Informacja o palącym się pustostanie wpłynęła do dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu po godz.11.00 w czwartek 22 lutego br.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały jednostki z Posterunku PSP w Debnie, KP PSP w Myśliborzu oraz OSP Boleszkowice. Po zlokalizowaniu i ugaszeniu pożaru stwierdzono, że nadpaleniu uległa ściany, schody oraz podbitka poddasza.

Obecnie trwa postępowanie w sprawie prowadzone przez funkcjonariuszy myśliborskiego garnizonu Policji, które ma wyjaśnić co było przyczyną zarzewia ognia, a tym samym, w jaki sposób doszło do pożaru.

Mimo iż przez wiele lat pustostan nie był najlepszą wizytówką Dębna i stał się miejscem schadzek ludzi bezdomnych, to wśród lokalnej społeczności przywołuje miłe wspomnienia. W latach 90-tych w lokalu funkcjonowała dyskoteka "Uniwersal", a potańcówki w niej organizowane cieszy się wysoką frekwencją wśród dębnowskiej młodzieży.


Materiał video autorstwa i dzięki uprzejmości Pani Justyny Śliwka Masiarz.