Nie dawała mu wody i jedzenia, a ponad to przetrzymywała w zabrudzonym odchodami kojcu. Prokuratur skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Iwonie J., mieszkance gminy Barlinek. Kobiecie grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Do Sądu Rejonowego w Myśliborzu wpłynął akt oskarżenia, przeciwko Iwonie J., podejrzanej o to, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Barlinek znęcała się nad psem. 

- Dochodzenie wykazało, że podejrzana Iwona J. na terenie posesji utrzymywała w niewłaściwych warunkach bytowania psa, który znajdował się w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa. Jak ustalono, pies był trzymany w kojcu zbrudzonym odchodami, a także w nieocieplonej i rozsypującej się budzie, ponadto nie miał dostępu do wody i pożywienia. W rezultacie zwierzę było znacznie wychudzone - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, Joanna Biranowska-Sochalska.

Ustawa o ochronie zwierząt zabrania takich zachowań. Iwonie J. za zarzucane czyny grozi kara grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do lat 2.