Na drodze wojewódzkiej nr. 122, pomiędzy miejscowościami Banie i Parnica po raz kolejny doszło do wypadku drogowego. Wczoraj, 13 czerwca, wspomniany odcinek okazał się pechowy dla jadących granatowym Volkswagenem Golfem.


- Wczoraj o godzinie 15:19 nad naszą miejscowością rozległ się odgłos trzech syren alarmowych. Oznaczało to tylko jedno, nasza jednostka została zadysponowana do zdarzenia. - piszą na swoim profilu na Facebooku strażacy z jednostki OSP Banie.

Do komendy Straży Pożarnej w Gryfinie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym. Kierujący granatowym Volkswagenem najprawdopodobniej jechał ze zbyt dużą prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Dzwoniący świadek wypadku zeznał, że w aucie znajdują się zakleszczeni ludzie, toteż na miejsce wypadku zostały zadysponowane odpowiednie środki.

Strażacy po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastali samochód marki Volkswagen Golf leżący na dachu. Kierowca udało się wydostać z auta o własnych siłach, pozostali uczestnicy wypadku wymagali jednak pomocy ratowników. Oprócz tego, strażacy zajęli się również zabezpieczeniem miejsca zdarzenia oraz pojazdu.

Jak informują druhowie z OSP Banie, w wypadku zostały poszkodowane trzy osoby. Dwie z nich zostały zabrane przez pogotowie ratunkowe do szpitala, trzeci natomiast, z powodu odniesionych obrażeń, został zabrany przez helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu zdarzenia zdarzenia pracowali również strażacy z JRG Gryfino, JRG Pyrzyce oraz Policja.