To będzie pierwszy taki pociąg w Polsce. Jeden z zachodniopomorskich Impulsów będzie w barwach Pogoni Szczecin. Po raz pierwszy wyjedzie na tory w piątek 7 września o godz. 11:00 na Dworcu Głównym w Szczecinie. Marszałek Województwa Olgierd Geblewicz zaprasza do udziału w evencie. Będzie można zobaczyć pociąg, zwiedzić jego wnętrze i spotkać się z piłkarzami.


Żaden inny region w Polsce nie ma takiego piłkarskiego pociągu! To prezent na 70-lecie Pogoni Szczecin, które klub świętuje w tym roku. Jednocześnie to ostatni z pojazdów z wielkiego zamówienia, które zrealizowało województwo.

Kiedy granatowo-bordowy Impuls wyjedzie na tory, dobiegnie końca wymiana taboru należącego do Pomorza Zachodniego. Jak przekonuje urząd marszałkowski województwo zachodniopomorskie będzie jedynym regionem w Polsce, w którym wszystkie połączenia regionalne realizowane będą nowoczesnym, nowym, bądź zmodernizowanym taborem.

W ramach ostatniego zamówienia zakupiono łącznie 27 tzw. EZT (elektryczny zespół trakcyjny) za ponad 400 mln zł. Wszystko to ze wsparciem środków unijnych, w tym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Jak mówi w rozmowie z naszym redaktorem Marek Mucha z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, pociąg kursować będzie na wielu trasach, również na terenie powiatu gryfińskiego. Oficjalna prezentacja Dumy Pomorza nastąpi w piątek 7 września o godz. 11:00 na Dworcu Głównym w Szczecinie.