Wczoraj informowaliśmy o tym, że rozwiązane zostały powiatowe struktury PO w Gryfinie. Komisarzem została Ewa Dudar. Radna sejmiku doczekała się kolejnej nominacji, została przewodniczącą jednej z najważniejszych komisji. Wiele do powiedzenia ma też Artur Nycz, który szefuje nowemu klubowi, jest tak silny, jak koalicyjny PSL.


Ewa Dudar z Gryfina została przewodniczącą Komisji Gospodarki, Infrastruktury i Ochrony Środowiska w sejmiku województwa. To jedna z ważniejszych komisji w samorządzie, zajmuje się w regionie szeroko pojętą ochroną środowiska, gospodarką wodną, drogownictwem, transportem, komunikacją, energetyką i gazownictwem oraz gospodarką morską. Tym samy Ewa Dudar staje się poważnym graczem na arenie regionalnego samorządu.

To nie pierwszy polityk z Gryfina, który zajmuje ważną funkcję w sejmiku, Artur Nycz jest przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Sportu.

To nie koniec nowości w sejmiku. Artur Nycz stworzył wraz z trzema innymi radnymi klub o nazwie Zachodniopomorska Inicjatywa Samorządowa. Został przewodniczącym klubu, w skład którego wchodzą także Adam Ostaszewski, Cezary Szeliga oraz Witold Ruciński. Klub już na początku zyskał silną pozycję, składem osobowym jest równie silny, co klub PSL (także mający 4 radnych). Silniejsze są tylko kluby partyjne, PiS oraz PO.