Prawdopodobnie silne porywy wiatru doprowadziły do powalenia drzewa na budynek mieszkalny przy ulicy Orląt w Chonie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 


Do zdarzenia doszło popołudniem, we wtorek 9 stycznia br. Nie wykluczone, że przyczyną upadku drzewa, które obecnie oparte jest o budynek mieszkalny, były porywy wiatru występujące dzisiaj nad naszym regionem.

Jak udało nam się ustalić, drzewo od dłuższego czasu było przechylone w stronę budynku mieszkalnego. Właścicielka zagrożonego lokalu kilkukrotnie interweniowała do Urzędu Miejskiego w Chojnie, z prośbą o wycięcie drzewa.

Kierownik Wydział Planowania Przestrzennego, Inwestycji, Remontów i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Chojnie, Anna Witek, w rozmowie z naszym redaktorem powiedziała:
- Jeśli drzewo należało do terenów gminnych, to gmina jest ubezpieczona od takich szkód. Mieszkanka w takim przypadku może złożyć wniosek o odszkodowanie.

Na miejsce zdarzenia został zadysponowany podnośnik należący do Komendy Powiatowej PSP w Gryfinie celem pocięcia i usunięcia drzewa. Przy usuwaniu szkód pomagają także strażacy z jednostki OSP w Chojnie.