Inaczej zresztą być nie mogło, gdyż w turnieju z okazji 15-lecia istnienia stowarzyszenia siatkarskiego MSMPS "Myślibor" wzięli udział zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali nasze barwy.
Z zawodników którzy przybyli stworzone zostały w wyniku losowania 4 drużyny, które rozegrały mecze między sobą. Mecze toczyły się do 15-tu punktów, jednak przy przewadze minimum 2 pkt. Rozgrywane były tylko 2 sety bez względu na wynik.

 

W tym turnieju (można rzec zabawie) nie chodziło o zwycięstwo za wszelką cenę, ale o sam udział i pokazanie swoich walorów sportowych. Niejednokrotnie było to trudne, gdyż spora część zawodników widziała się "na oczy" po raz pierwszy i po raz pierwszy grała ze sobą (może nawet i ostatni). Mecze jednak były bardzo zacięte i dostarczyły sporo emocji. Grający pokazali sporo ciekawych akcji, dynamicznych ataków i... walki do końca o każdą piłkę. Mimo zabawowego charakteru imprezy poziom poszczególnych spotkań był dość wysoki.

 

Przed turniejem czterej rozgrywający na podstawie ustalonego klucza wybrali zawodników do swoich zespołów, które prezentowały później swoje umiejętności na parkiecie sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Myśliborzu:

 

MYŚLIBOR-1:

Mariusz GĘBAROWSKI, Daniel TOŁŁOCZKO, Dariusz CEGIEŁKA, Jacek DOLACIŃSKI, Marcin URBANOWSKI, Piotr ROMISZEWSKI

 

MYŚLIBOR-2:

Arkadiusz SZTOBAN, Bogdan JURANT, Tomasz SZCZEPANIAK, Łukasz LEŚNIAK, Radek CISZEWSKI, Wojciech SZCZEPANIAK

 

MYŚLIBOR-3:

Dawid MAJ, Karol KORNIAK, Krzysztof PASTERNAK, Rafał LEŚNIAK, Kamil KOCIACH

 

MYŚLIBOR-4:

Andrzej KLEPACKI, Tomasz CZAPŁON, Damian CACEK, Adam CZISZEWSKI, Tomasz SZTOBAN.

Można by opisywać wszystkie spotkania, zachwycać się zagrania mi poszczególnych zawodników z poszczególnych zespołów. Jednak nie chodzi o wypisywanie tasiemcowych tekstów. Zatrzymajmy się tylko na spotkaniu ostatnim, które decydowało o zwycięstwie w turnieju. Do tego meczu wyszły zespoły: MYŚLIBOR-2, który stracił punkt w spotkaniu z zespołem MYŚLIBOR-1 oraz team MYŚLIBORA-4, bez straty punktu. Dla tego zespołu wystarczyło zdobycie jednego punktu i miał zagwarantowany triumf. Mecz zaczął się od mocnego uderzenia zespołu bez straty punktu. Objęli prowadzenie 4:0 po zagrywkach Tomka CZAPŁONA, który jest w rewelacyjnej wręcz dyspozycji. Siatkówka to jednak dość przewrotna dyscyplina sportu, gdyż po kilku minutach MYŚLIBOR-2 objął prowadzenie 9:8 i tak prowadząc i remisując na przemian doszedł do wyniku 13:11. Wydawało się, że zwycięstwo mają w kieszeni grając punkt za punkt. Nic bardziej mylnego. Rywal dochodzi ich remisując 13:13, a za chwilę wychodzi na prowadzenie 14:13. Czyżby zwycięstwo uciekło? O dziwo ekipa MYŚLIBORA-2 zrywa się do walki i wychodzi na prowadzenie 15:14. Wygrają? Niestety dla nich zagrywający i blokerzy zespołu przeciwnego nie dają za wygraną. Krótka spina i w secie triumfują zawodnicy MYŚLIBORA-4. Mieli większą siłę ognia i dużo szczęścia.

Set II to zwierciadlane (prawie) odbicie seta I, a szczególnie końcówka. Przez cały jego przebieg wynik kręcił się wokół remisu lub minimalnej przewagi zwycięzców seta I. I tak do stanu 13:11 dla MYŚLIBORA-4. I znów następuje zryw zespołu MYŚLIBOR-2, którzy wychodzą na prowadzenie 14:13. Ale rywal nie daje za wygraną. Walczy do końca o miano drużyny niepokonanej, mimo że po wygraniu I seta mieli zapewniony triumf w całej imprezie. Walka do końca przyniosła pożądany efekt w postaci zwycięstwa w secie. Oba sety na przewagi. Dramaturgia w całej okazałości.

 

I pomyśleć, że ci chłopcy, zawodnicy w pełni ukształtowani, grający aktualnie w zespołach III-ligowych, w szczecińskiej lidze SALPS, chojeńskiej lidze piłki siatkowej, mogli by stanowić o sile myśliborskiej piłki siatkowej. Wielka szkoda. Może za parę lat inny pasjonat będzie miał więcej szczęścia i zdoła doprowadzić myśliborską siatkówkę na szczebel centralnych rozgrywek.

Wyniki turnieju:

MYŚLIBOR-3 - MYŚLIBOR-4 0:2 [9:15, 14:16];
MYŚLIBOR-1 - MYŚLIBOR-2 1:1 [15:17, 15:12]; 
MYŚLIBOR-2 - MYŚLIBOR-3 2:0 [15:6, 15:11];
MYŚLIBOR-4 - MYŚLIBOR-1 2:0 [15:13, 15:11];
MYŚLIBOR-1 - MYŚLIBOR-3 1:1 [15:8, 10:15];
MYŚLIBOR-2 - MYŚLIBOR 4 0:2 [15:17, 14:16].

KOŃCOWA TABELA:

1m. MYŚLIBOR-4 Myślibórz 6 pkt 6:0 sety
2m. MYŚLIBOR-2 Myślibórz 3 3:3
3m. MYŚLIBOR-1 Myślibórz 2 2:4
4m. MYŚLIBOR-3 Myślibórz 1 1:5

Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych drużynach byli:

MYŚLIBOR-1 - Dariusz CEGIEŁKA,
MYŚLIBOR-2 - Bogdan JURANT,
MYŚLIBOR-3 - Karol KORNIAK,
MYŚLIBOR-4 - Tomasz CZAPŁON

Fundatorami pucharów byli:

Mariusz NORSESOWICZ - Wicestarosta Myśliborski w latach 2014-2018,
Piotr SOBOLEWSKI - Burmistrz Myśliborza,
Tomasz PACIEJEWSKI - przewodniczący Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS w Szczecinie,
Wiesława ŚCIBIORSKA - radna Rady Miejskiej w Myśliborzu,
Zdzisław DRZEWIECKI - przedsiębiorca myśliborski,
Zenon KOŁODZIEJCZAK - przedsiębiorca z Myśliborzyc,
Elżbieta STALMACH - dyrektor GBS Myślibórz,
Iwona PAWLICZ - dyrektor EKOMYŚL Sp. z o.o. Dalsze.

W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście i nasi sponsorzy, którzy przez wiele lat wspierali swoimi datkami nasze STOWARZYSZENIE: Mariusz NORSESOWICZ, Katarzyna KRÓLAK - Sekretarz Gminy Myślibórz, Wiesława ŚCIBIORSKA - radna, Ryszard LITWIŃCZUK - wiceprzewodniczący ZZ LZS, WIKTOR MISIAK - Wiceprzewodniczący ZZ LZS, Agata ŻEBRO-KRZYSZTOFEK - sklep SPORTPLUS Szczecin, Róża WEROCY - Wydział Organizacji i Spraw Społ. Starostwa Powiatowego w Myśliborzu, Zdzisław DRZEWIECKI - przedsiębiorca z Myśliborza, Jan ANIŚKIEWICZ - przedsiębiorca z Ław. Wyżej wymienieni wręczali puchary i medale dla drużyn i najlepszych zawodników w poszczególnych ekipach.

Podczas uroczystego obiadu w restauracji MYŚLIBORZANKA (jak zwykle przygotowania i obsługa na najwyższym poziomie, za co dziękujemy) obaj wiceprzewodniczący ZZ LZS wręczyli odznaki złote, srebrne i brązowe dla niżej wymienionych zawodników:

ZŁOTE:
Arkadiusz SZTOBAN, Kamil KOCIACH, Łukasz LEŚNIAK, Rafał KULCZYCKI, Tomasz CZAPŁON, Filip DILC, Bogdan JURANT.

SREBRNE:
Karol KORNIAK, Adam CZISZEWSKI, Adam KIERSKI, Patryk DĘBOWSKI, Paweł KWIECIŃSKI, Mirosław SZCZEPANIAK, Tomasz SZCZEPANIAK.

BRĄZOWE:
Tomasz SZTOBAN, Dawid GRABAREK, Karol IDZIKOWSKI, Krzysztof PASTERNAK, Tomasz PASTERNAK, Wojciech SZCZEPANIAK, Damian MIĄSKO, Dawid MAJ, Tomasz PROŃKO i Karol BIELECKI.

Niżej podpisany otrzymał odznakę ZASŁUŻONEGO DZIAŁACZA LZS.

W imieniu wszystkich odznaczonych serdeczne podziękowania. Jak sądzę siatkówka myśliborska całkiem nie zaginie, gdyż ZZ LZS organizuje corocznie IGRZYSKA SAMORZĄDÓW POWIATOWYCH i w programie jest także ta piękna dyscyplina sportowa. Nadmienię tylko, że w roku bieżącym nasze ekipy: ŻEŃSKA i MĘSKA pokonały wszystkich rywali i zajęły pierwsze miejsca zdobywając wiele punktów dla Myśliborza.

Władze administracyjne naszego miasta przygotowały upominki dla wszystkich zawodników. Były to stylizowane kubeczki. A nasze Stowarzyszenie wszystkim uczestnikom spotkania wręczyło gadżety w postaci kubków, smyczy i długopisów. Ponadto niżej podpisany otrzymał 
od władz miasta i zawodników pamiątkowe tablice z życzeniami oraz pamiątkowy zegarek. Ale najcenniejsze to album ze zdjęciami naszych zawodników z początków istnienia Stowarzyszenia oraz pamiątkowe fotki z GWIAZDAMI ŚWIATOWEGO FORMATU: Romkiem BARTUZI - 299-krotnym reprezentantem Polski oraz Krzysztofem "GIERKIEM" GIERCZYŃSKIM - 69-krotnym reprezentantem Polski. Serdeczne podziękowania za to spotkanie i chóralne odśpiewanie 100 (i nie tylko) lat.

Ja również życzę wszystkim, którzy przez lata rozsławiali MYŚLIBÓRZ poprzez grę w naszym STOWARZYSZENIU, aby im się wiodło w życiu prywatnym i zawodowym. Takiej GRUPY PRZYJACIÓŁ życzę wszystkim.