Drużyna Młodych Wilków zwyciężyła w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Do rywalizacji 30 kwietnia br. na stadionie w Kołbaczu przystąpiło osiem gminnych ekip. Emocje trwały do samego końca.


Podobnie jak w roku ubiegłym, na boisku nie zabrakło walki, radości z wygranych spotkań i łez po stracie punktów. Dla wszystkich, którzy przybyli na stadion w Kołbaczu, przygotowano tradycyjną, smaczną grochówkę.

- Frekwencja i pogoda dziś dopisała. Turniej w tym roku stał na wyjątkowo wysokim poziomie, zawodnicy dali z siebie wszystko. Przy tym przez całe sportowe zmagania byli gorąco dopingowani przez licznie przybyłych kibiców - podsumowała piłkarską rywalizacje wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Trofeum z roku ubiegłego nie obroniła drużyna Harnaś Kołbacz złożona w większości z piłkarzy Zootechnika Kołbacz. Nieoczekiwanie zakończyli swój udział w turnieju na fazie grupowej. Do faworytów zaliczano również zawodników drużyny z Dębiny. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy. W grupie A znalazły się: Oldboye z Kołbacza, Żelewo, Abimulana oraz Młodzi Tytani. Do grupy B trafili: Harnasie, FC Niebezpieczni, Dębina i Młode Wilki.

- Nie zabrakło niczego co w piłce nożnej jest najpiękniejsze. Były piękne gole i dużo sportowej rywalizacji do ostatniego gwizdka sędziego. Rzuty karne w meczu o trzecie miejsce i spotkanie finałowe dostarczyły nam wielu emocji - ocenił piłkarskie zmagania prezes Zootechnika Kołbacz Krystian Kiedrzyń.

Po zaciętych meczach w grupie A do dalszej rywalizacji z pierwszego miejsca awansowali zawodnicy Oldboye Kołbacz, z drugiego zaś Abimulana. W grupie B losy awansu ważyły się do ostatniej kolejki. Najlepsi okazali się piłkarze gracze z Dębiny, a drugie miejsce zajęła drużyna Młodych Wilków eliminując obrońców tytułu z dalszej rywalizacji.

Wyniki:
Grupa A
Oldboye - Żelewo 2-0
Abimulana - Młodzi Tytani 8-0
Oldboye - Abimulana 0-0
Młodzi Tytani - Żelewo 1-3
Oldboye - Młodzi Tytani 8-2
Abimulana - Żelewo 2-0

Grupa B
Harnasie - FC Niebezpieczni 1-0
Dębina - Młode Wilki 1-1
Harnasie - Dębina 0-1
Młode Wilki - FC Niebezpieczni 1-0
Harnasie - Młode Wilki 0-0
Dębina - FC Niebezpieczni 2-0

W półfinałach zmierzyły się drużyny Abimulana i Młodych Wilków oraz Oldboye kontra Dębina.

Półfinały
Abimulana - Młode Wilki 0-3
Oldboye - Dębina 0-6

W emocjonującym finale Młode Wilki okazały się nieznacznie lepsze od rywali z Dębiny, wygrywając 1:0. Tym samym zespół złożony z zawodników z Kołbacza i Glinnej zdobył trofeum po raz pierwszy w historii. Na najniższym stopniu podium stanął zespół Abimulana, zwyciężając po emocjonującej serii rzutów karnych.

Mecz o 3 miejsce
Abimulana - Oldboye 1-1, k. 4-3

Finał
Młode Wilki - Dębina 1-0

Na zakończenie turnieju na najlepsze drużyny i wyróżniających się zawodników czekały nagrody. Wyróżnienia otrzymali:
Łukasz Kwiatkowski (Młode Wilki) - najlepszy piłkarz,
Kamil Czajkowski (Abimulana) - król strzelców,
Bartosz Rogowski (Młode Wilki) - najlepszy bramkarz,
Adam Juszkiewicz (Oldboye Kołbacz) - objawienie turnieju