W czasie drugiego dnia Festiwalu dzieje się naprawdę dużo: Katarzyna Nosowska zdradziła, na jakie komplementy jest wyczulona na odległość, udostępnialiśmy swoje zdjęcia na Wieży MasterCard i zobaczyliśmy, jak na Dużej Scenie, podczas koncertu Krzysztofa Zalewskiego, Jurek Owsiak tańczył... z panną młodą. Takie rzeczy dzieją się tylko na Pol'and'Rock Festival!

– 
Niesamowita temperatura, morze ludzi, którzy przywitali się takim przyrzeczeniem, że będą dbali o tę ziemię, o ten kawałek ziemi, o nasz Pol'and'Rock Festival i na dzień dzisiejszy po porannej odprawie możemy powiedzieć, że bardzo dbają o to, aby było bezpiecznie. 
– powiedział dzisiaj w czasie drugiej konferencji prasowej Jurek Owsiak. 
 
Te słowa potwierdzają fakty: od środy do godziny 12.00 dzisiejszego dniaodnotowano 811 przypadków medycznych, z czego większość stanowiły urazy lekkie. Festiwalowicze nie zapominają także o ekologii  tylko do dzisiejszego poranka z pola Pol'and'Rock wywieziono 25,5 tony odpadów. Uczestnicy Festiwalu tłumnie odwiedzają także strefę Allegro, która promuję akcję #LessWaste. Podobnie dzieje się w miasteczku Leszka, w którym trwa akcja zbierania surowców wtórnych.

Dzisiejsze spotkanie z Katarzyną Nosowską na Akademii Sztuk Przepięknych przyciągnęło mnóstwo festiwalowiczów. Piosenkarka zwierzyła się, jak udaje jej się walczyć z kompleksami, dlaczego zaczęła nagrywać Insta Stories i dlaczego trzeba merdać ogonem, gdy widzi się człowieka. Na koniec wspólnie odśpiewano utwór "Moja i Twoja nadzieja", a tłumy zajęły całą przestrzeń wokół namiotu.
 
Nie zabrakło cennych i błyskotliwych wypowiedzi, z których słynie:
 
- Dużo mówisz o kompleksach, a ładnie wyglądasz
- Mam takie nazwisko, że zwącham ściemę na kilometr!Pierwszy taniec na Pol'and'Rock
 
Pol'and'Rock to miejsce, gdzie spełniają się marzenia! Podczas koncertu Krzysztofa Zalewskiego pod Dużą Sceną bawiła się para młoda. Jurek Owsiak, oglądający koncert, zaprosił ich do wspólnego tańca... na scenie, przed ogromną publicznością. Który festiwalowicz nie chciałby, aby tak wyglądał jego pierwszy taniec?