Wczoraj została zamknięta dla ruchu ulica Szczecińska, trwa jej przebudowa. Z tego też powodu ulica Flisacza, dotychczas jednokierunkowa, będzie dwukierunkową. Prace powinny zakończyć się do końca października.

 

W Gryfinie trwa drogowa ofensywa. Płynny przejazd przez miasto jest praktycznie niemożliwy. Wszystko to w ramach modernizacji fragmentu drogi krajowej nr 31, którą prowadzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Kierowcy i piesi muszą się uzbroić w cierpliwość, wszystkie prace drogowe mogą potrwać do 2018 roku.

- Roboty drogowe trwają jednocześnie w kilku miejscach - mówi Mateusz Grzeszczuk z GDDKiA. - Przy ul. Łużyckiej trwają duże prace związane z uzbrajaniem sieci podziemnej. Teraz jest wykonywana kanalizacja. W przyszłym roku będzie przełożony ciepłociąg pod jezdnią. To wszystko dlatego, że kilka razy w roku ulegał awarii, a naprawy powodowały poważne i długotrwałe utrudnienia. Po modernizacji problem zniknie - tłumaczy Grzeszczuk.

Dopiero po zakończeniu prac podziemnych, rozpocznie się budowa nowej nawierzchni, to zakończy się w 2018 roku. Kiedy dokładnie, na razie za wcześnie o tym mówić, dodaje rzecznik GDDKiA.

- To wynika z tego, że modernizacja przeprowadzana jest etapowo, prowadzone będą postępowania przetargowe na poszczególne prace, a trudno określić czas, w którym uda się wyłonić wykonawców – tłumaczy Mateusz Grzeszczuk.
Obecnie przejazd ulicą Łużycką jest utrudniony, do czasu zakończenia trwającej inwestycji, samochody jeżdżą ruchem wahadłowym.

To nie koniec utrudnień, w połowie września ruszą prace na ul. Chrobrego. Tu będzie wymieniana nawierzchnia i przebudowywane chodniki. Powstanie również nowe rondo u zbiegu ulic Chrobrego, Flisaczej, Szczecińskiej i Grunwaldzkiej.