Przed tygodniem ukazało się obwieszczenie Wojewody Zachodniopomorskiego dotyczące wszczęcia postępowania o wydanie decyzji o rozbudowę drogi łączącej most graniczny w Osinowie Dolnym z drogą wojewódzką nr 126.

Niespełna kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej numer 124 łączący most graniczny z drogą numer 126 jest w kiepskim stanie i od kilku lat czeka na renowacje. Obwieszczenie wojewody zdaje się być światełkiem w tunelu dla rozpoczęcia poważnego myślenia o wyczekiwanej inwestycji. Z reguły na takie pozwolenie czeka się miesiąc.

- Trudno w tej chwili powiedzieć kiedy rozpocznie się ta inwestycja. Po wydaniu decyzji trzeba wykonać niezbędne kosztorysy, ogłosić przetarg i wyłonić wykonawcę. Osobną kwestią jest jeszcze znalezienie pieniędzy na budowę – mówi Krzysztof Ziętek, kierownik Rejonu Dróg Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Chojnie.

Biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy cała procedura może potrwać nawet rok. W związku z tym na realizację planu przebudowy DW124 powinniśmy poczekać minimum do 2017 roku.