Właśnie ogłoszony został przetarg na opracowanie dokumentacji związanej z uzyskaniem decyzji środowiskowej dla odcinka drogi ekspresowej S10 od Szczecina do Piły. Jeśli inwestycja dojdzie do skutku, to komfort jazdy pomiędzy Reczem, Choszcznem a Szczecinem mocno się zmieni.


Obecnie kierowcy poruszający się pomiędzy Szczecinem a Reczem i wcześniejszym zjazdem do Choszczna w miejscowości Suchań, mają do dyspozycji drogę krajowa, ale tylko jednopasmową w każdym kierunku. Klasę drogi ekspresowej posiada jedynie obwodnica Stargardu. Niebawem może się to zmienić. Właśnie ogłoszono przetarg na przygotowanie dokumentacji, która pozwoli na budowę drogi ekspresowej S10 pomiędzy Szczecinem a Piłą, trasa o długości 114 kilometrów ma posiadać dwa pasy ruchu w obie strony.

Obecnie trwa budowa obwodnicy Wałcza. Rozpoczęła się też już realizacja w formule "Projektuj i buduj" drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa. Dzięki temu niebezpieczne zwężenie, w którym dochodzi do wielu wypadków, zyska drugą jezdnię w każdą stronę. Będzie można jeździć tu nie tylko bezpieczniej, ale i szybciej.

Na razie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie mówi o ewentualnym terminie rozpoczęcia robót, a jedynie o pracach koncepcyjnych i projektowych.