Chcieli nagrać klip, by wystąpić na festiwalu hip-hopu. Teledysk powstał, a festiwal się nie odbył. W sieci można obejrzeć i posłuchać natomiast o tym, że Drawno jest urokliwym miejscem.


Teledysk promujący gminę Drawno powstał wiele miesięcy temu (obejrzało go ponad 10 tys. osób), w klipie widać zimową scenerię. Muzycy w ten sposób pokazali najbardziej urokliwe zakątki miasta, widać panoramę Drawna nagraną z dachu jednego z budynków w centrum miasta, są też obrazy ukazujące miejscowe jezioro oraz rzekę Drawę.

- Klip ma na celu promocję miejscowości Drawno. Tym oto teledyskiem zawarliśmy pakt szczecińsko-drawieński – piszą na YouTube muzycy.

Jednym z raperów jest Oskar Żugaj z Cedyni. Dlaczego zdecydował się śpiewać o Drawnie w utworze „Zobacz, jak tu jest”?

- Mam znajomego w Drawnie, zrobilibyśmy klip, zrobiliśmy kawałek i zagraliśmy koncert charytatywny – mówi.

Okazuje się, że muzycy chcieli zagrać na festiwalu hip-hop, który wpisywał się wielkimi literami w kalendarz raperskich imprez w województwie i rozpoczynał wakacje. W tym roku festiwal jednak się nie odbył, w sieci został tylko utwór, którego fani muzyki mogą posłuchać.

- Sprawy się trochę pokomplikowały i festiwalu nie ma. Dla nas skończyło się na koncercie charytatywnym – Oskar Żugaj nie traci jednak dobrego humoru, a tym bardziej pasji do muzyki, jaką tworzy.

Czy kolejny klip będzie o jego rodzinnej Cedyni?

- Nie, nie o Cedyni – uśmiecha się Oskar. – Kolejny klip będzie o samochodach, dla AutoManiaka – zapowiada.