W dniu 2.05.2019 o godzinie 13:27 dyżurny SK KP w Gryfinie zadysponował  jednostkę OSP Moryń na jezioro Morzycko w Moryniu gdzie według zgłoszenia mężczyzna znajdować miał się w wodzie.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia działania zastępu polegały na zwodowaniu łodzi ratunkowej oraz udaniu się we wskazane miejsce. Już na wodzie okazało się że do mężczyzny w wodzie podpłynęła inna łódź dzięki której mężczyzna tak naprawdę zawdzięcza życie. Artur Piątkowski wędkarz, członek naszej jednostki zauważył osobę w wodzie i jako pierwszy dotarł na miejsce i przytrzymał mężczyznę na powierzchni wody, który nie miał już sił. Kiedy dotarli ratownicy OSP Moryń osobę poszkodowaną podjęto z wody i przetransportowano do brzegu. Starszemu panu udzielono pomocy w postaci ogrzania się w naszym samochodzie. Następnie strażacy sprowadzili łódź mężczyzny do brzegu. Finalnie mężczyzna został przetransportowany do domu a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Oprócz Arturowi podziękowania należą się Pani Ewelinie - Pensjonat Pod Lipami która zaalarmowała odpowiednie służby ratunkowe.

W działaniach brały udział jednostki :

OSP MORYŃ 

Pogotowie Ratunkowe 

POLICJA