Kobieta podejrzana o dokonanie zabójstwa na mieszkańcu gminy Cedynia usłyszała zarzuty. Zatrzymanej grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Do makabrycznej zbrodni doszło późnym wieczorem 29 grudnia ur. na terenie miejscowości Czartoryja w gminie Chojna. Do zdarzenia zadysponowany został patrol Policji, który po dotarciu na miejsce w jednym z mieszkań odkrył zwłoki mężczyzny. W trakcie czynności okazało się, że poszkodowanym jest mieszkaniec gminy Cedynia.

- Jak zostało dotychczas ustalone podejrzana działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego zadał mu cios nożem. W wyniku obrażeń które doznał pokrzywdzony mężczyzna tan zmarł - wyjaśnia rzecznik szczecińskiej Prokuratury Okręgowej, Joanna Biranowska-Sochalska.

Na wniosek Prokuratora, Sąd Rejonowy w Gryfinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec podejrzanej na okres trzech miesięcy.

Kobiecie podejrzanej o zadanie śmiertelnego ciosu nożem zarzuca się zbrodnię zabójstwa tj. przestępstwo z art. 148. § 1. kodeksu karnego, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas najkrótszy 8 lata ale również górną granicą tj. dożywotnim pozbawieniem wolności.

Do zadania przez oskarżoną ciosu miało dojść w trakcie wieczornego spotkania zakrapianego alkoholem.

O sprawie pisaliśmy w artykule:
Śmiertelne ugodzenie nożem w gminie Chojna