Boisko przy ulicy Daszyńskiego zostało ogrodzone, a na noc będzie zamykane. Ma to zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, korzystającym z tego obiektu. Z boiska będzie można korzystać w godzinach 7:00 – 21:00.

Podczas każdego weekendu, w porach nocnych na boisku odbywają się „spotkania towarzyskie”, po których zostają niezliczone ilości śmieci. Są to przede wszystkim puszki i butelki po napojach wysokoprocentowych. We wrześniu podczas treningów miał miejsce wypadek. Młody piłkarz UKS Dębno wykonując ślizg, skaleczył się rozbitą szyjką od butelki. Doznał rany szarpanej na udzie.
–Jako właściciel obiektu ponosimy odpowiedzialność za bezpieczeństwo użytkowników. Takie sytuacje mogą się powtarzać, dlatego wymagało to interwencji. Wspólnie z radą podjęliśmy decyzję o ogrodzeniu boiska – tłumaczy Piotr Downar Burmistrz Dębna.

Władze UKS Dębno dbają o obiekt i stworzyli odpowiednie warunki dla swoich podopiecznych. W ostatnich miesiącach powstała tam szatnia dla zawodników, zamontowano ławki rezerwowych, przeprowadzono prace eksploatacyjne płyty boiska oraz wiele prac porządkowym poprawiających estetykę tego miejsca. Niebawem zakończy się montowanie bramy i boisko będzie zamykane na noc. Z obiektu będzie można korzystać w ciągu dnia w godzinach 7:00 – 21:00.
– Mamy nadzieję, że będzie bezpieczniej, a teren ten zostanie uchroniony przed dewastacją i zaśmiecaniem– mówi burmistrz.