To będzie spory wydatek dla gminy, ale inwestycja jest niezbędna. Dom Kultury zmieni swoje oblicze, modernizacja ma przynieść oszczędności w utrzymaniu obiektu. Z miejscowego Domu Kultury korzysta wielu mieszkańców miasta.


Gmina Recz ogłosiła właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zajmie się modernizacją miejscowego Domu Kultury. Obiekt mieści się przy ulicy Ratuszowej, w samym centrum niewielkiego miasteczka. Obecny burmistrz, Wiesław Łoński doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest to inwestycja, przez lata bowiem piastował stanowisko dyrektora tegoż Domu Kultury.

W ramach inwestycji ocieplone zostaną podłogi na gruncie w budynku, docieplone będą ściany zewnętrzne budynku, dojdzie do wymiany istniejącej zewnętrznej stolarki i zewnętrznej stolarki okiennej, budowy dwufunkcyjnego wymiennikowego węzła cieplnego wraz z wymianą sieci cieplnej, wymiany instalacji oświetleniowej, a także wykonania instalacji fotowoltaicznej.

Dzięki modernizacji budynku, jego utrzymanie będzie tańsze niż do tej porty. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, prace mają się zakończyć w połowie przyszłego roku.