Od nowego roku szkolnego, po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, kontynuowana jest realizacja projektu językowego dla uczniów czterech szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Dębno. Zadanie dofinansowane jest ze środków unijnych.

Z początkiem roku szkolnego 2019/2020 w szkołach podstawowych w Dębnie i w Cychrach  wystartował projekt pt. „Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niemiecki i Polski, jako język obcy”. W placówkach powstały nowoczesne pracownie językowe, które kosztowały blisko 120 tys. złotych. Zakupiono też niezbędne podręczniki do nauki.
Dzieci w pracowni językowej
Projekt pt. „Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niemiecki i Polski, jako język obcy” w ramach programu Współpracy Interreg VA Niemcy / Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego OP III Edukacja. Partnerem wiodącym projektu jest Gmina Oder-Welse z Brandenburgii, a ze strony polskiej obejmuje Gminy: Dębno, Nowogródek Pomorski, Gryfino oraz Kołbaskowo. Wartość dofinansowania dla całego projektu wynosi 0,489 mln. euro. Całkowity koszt zadania w zakresie Gminy Dębno stanowi 111 547 euro. Dofinansowanie wynosi 85% kosztów kwalifikowanych zadania. Realizowany będzie do lutego 2022 r.
Dzieci w pracowni językowej w kształcie podkowy
Ciąg logotypu nimiecka i biała flaga połaczona pod nimi gwiazdki, napis Interreg, flaga UE