Nasz Czytelnik pragnie podzielić się z nami swoim zdaniem na temat nadchodzących wyborów. Zapraszamy do lektury i dyskusji. Poniżej prezentujemy list Pana Kazimierza.

A to dlatego, że politycy PiS niemal od zawsze swoją agitację polityczną opierają bardzo często na kłamstwie i oszczerstwach. Wprost obrzydliwym kłamstwem jest głoszenie, że za rządów koalicji PO-PSL w latach 2007-2015 poziom życia Polaków spadł a Polska popadła w ruinę.

            Wszem i wobec wiadomo, że poziom życia obywateli zależy od ich dochodów oraz cen towarów i usług na rynku.

 dochodów obywateli czyli na Średniej Płacy Krajowej (ŚPK) i wypłacanych emeryturach. Uważam, iż przychody osób pracujących wyrażone tu w ŚPK i wypłacane emerytury zapewniają byt materialny wszystkich obywateli.

            Dochody Polaków w latach sprawowania władzy przez koalicję PO-PSL przedstawiają się następująco:
ŚPK        w roku    2007    wynosiła   - 2691 zł

              w roku   2015    wynosiła    -3899 zł

Wzrost za 8 lat wynosi 44,9% co daje średni wzrost roczny 5,6%

Emerytury

 Przepraszam, ale tu podam tylko wskaźniki procentowe

Wzrost za 8 lat -  u mnie  -     55,9%   u mojej żony- 75,3%

Wzrost średni roczny      -      6,9%       -//-      -//-     - 9,4%

            A oto dochody Polaków w latach 2015-2018 w latach sprawowania władzy przez PiS.

ŚPK     w roku   2015 -   wynosiła 3899 zł

           w roku   2018 -   wynosiła 4585 zł

Wzrost za okres 3 lat wyniósł 17,6% co daje około 6% rocznie – pięknie nieco lepiej niż za

PO-PSL.

             Oto dochody Polaków emerytów:

Emerytury

           

Wzrost za okres 3 lat   u mnie        -     3,6%      u  mojej żony -     6,3%

Wzrost średni za rok       -//-       -         1,2%      u  mojej żony -      2,1%

            Z tego co zapisano wyżej, nie trudno zauważyć, że w latach sprawowania władzy przez koalicję PO-PSL, ŚPK wzrastała wyraźnie przez całe 8 lat. Tak samo a nawet o większy wskaźnik procentowy wzrastały emerytury Polaków.

            Dlaczego więc politycy PiS głoszą, że poziom życia polaków spadał w tym okresie.

            Moim zdaniem  po to by odwrócić uwagę polaków od bardzo poważnego spadku wskaźnika wzrostu wypłacanych emerytur w latach 2015-2018 (w latach  sprawowania władzy przez PiS), w porównaniu z okresem z lat 2007-2015( lata sprawowania władzy przez koalicje PO-PSL).

Celem przekazania czytelnikom poszerzonej informacji dodam, ze w latach 2007-2015 wskażnik  wzrostu cen towarów i usług wahał się w granicach 2% a w roku 2015 osiągnął  nawet wzrost ujemny – 0,9% (minus) czyli nie wzrost a spadek cen.

Z moich poszukiwań i analizy uzyskanych danych wynika, ze roczny wzrost ŚPK za rządów PIS jest porównywalny z tym okresu rządów koalicji PO-PSL. W obu okresach zbliżony do około 6 %. Natomiast średni roczny wzrost wypłacanych emerytur za rządów PiS 2015-2018 jest kilkakrotnie niższy od tego z okresu sprawowania władzy przez koalicje PO-PSL 2007-2015. W moim przypadku jest to spadek z 7 do 1,2 % a mojej żony z 9,4 do 2,1%.

            Zauważcie państwo jaka hipokryzja ze strony pisowskiej  władzy. Nie waloryzuje się emerytur przez 3 lata o jakiś przyzwoity wskaźnik wzrostu. Chociażby o ten średni 7% z lat 2007-2015 a potem z wielka pompą rzuca się emerytom jednorazowo 888 zł i trąbi  wszem i wobec jacy to my jesteśmy chojni. Jak bardzo dbamy o emerytów. Kamuflując tym samym utracone przez emerytów kilkakrotnie większe kwoty polskich zł  w wypłacanych mizernie waloryzowanych emeryturach.

            To wstyd wygłaszać i rozpowszechniać nieprawdziwe (nieprawdziwe- to delikatnie powiedziane) to fałszywe niegodne polityka jakże  często godzące w dobre imię innych ludzi informacje.                                                                                                                                                                          

Dlatego nie będę głosował na PiS !

Wszystkie dane liczbowe dotyczące ŚPK i cen towarów i usług  są pozyskane z Internetu a dotyczące emerytur z posiadanej dokumentacji emerytalnej- mojej i mojej żony.