Miniony weekend dla przynajmniej trzech kierujących nie był udany. W rezultacie za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, a dokładnie za przekroczenie prędkości ponad 50 km/h skończyło się dla nich zatrzymanym prawem jazdy i mandatem karnym.

Pyrzycka drogówka w „majówkę” każdego dnia kontrolowała zachowania kierowców, wyciągając przy tym konsekwencje wobec tych, którzy w niedopuszczalny sposób łamali przepisy ruchu drogowego. Mundurowi zatrzymali trzy prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Już w czwartkowy wieczór zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Mielęcinek na drodze wojewódzkiej nr 119 kierującego pojazdem Mitsubishi. Powodem kontroli 25 – letniego mieszkańca pow. stargardzkiego była nadmierna prędkość. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h.

W piątkowe przed popołudnie na tym samym odcinku drogi do kontroli drogowej zatrzymany został 52 – letni mieszkaniec woj. lubuskiego. Mężczyzna kierując osobowym Citroenem przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. Natomiast wieczorem tego samego dnia do kompletu za nadmierną prędkość również na drodze W-119 zatrzymany został 19 – letni mieszkaniec pow. myśliborskiego.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci we wszystkich przypadkach zatrzymali kierującym prawa jazdy na okres trzech miesięcy oraz nałożyli na nich mandaty karne w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych.

Odcinek drogi W-119 w miejscowości Mielęcinek został objęty szczególnym nadzorem przez pyrzycką drogówkę, kiedy to mieszkańcy powiatu pyrzyckiego wielokrotnie za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa sygnalizowali przekraczanie prędkości przez kierujących. Jak widać niefrasobliwych kierujących w dalszym ciągi nie brakuje.

Aby ostudzić zapędy innych kierujących apelujemy o respektowanie obowiązujących ograniczeń i przypominamy, zdejmij nogę z gazu w obszarze zabudowanym, bo stracisz prawo jazdy!