Do zatrzymania mieszkańca powiatu gryfińskiego doszło na ul. Odrzańskiej w Moryniu przez funkcjonariuszy sekcji kryminalnej Komisariatu Policji w Chojnie. Nie dość, że mężczyzna złamał sądowy zakaz kierowania pojazdem mechanicznym, to również przewoził narkotyki, a kolejne czynności przeprowadzone przez kryminalnych wykazały, że także nimi handlował. Najbliższe trzy miesiące di;er spędzi w areszcie.


Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes. Jak się okazało mężczyzna ten miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto w wyniku przeszukania w pojeździe oraz w miejscu zamieszkania podejrzanego, funkcjonariusze ujawnili marihuanę i znaczne ilości amfetaminy o wadze ponad 30 gramów.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. 

- Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Gryfinie, Sąd Rejonowy w Gryfinie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec mężczyzny podejrzanego m. in. o popełnienie przestępstw o charakterze narkotykowym - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, Joanna Biranowska-Sochalska.

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika również, że podejrzany działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udzielał innym osobom narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy.

Za zarzucane czyny, podejrzanemu grozi kara od roku do lat 10 pozbawienia wolności.