Na zlecenie gminy strażacy z OSP prowadzą działania profilaktyczne w związku z pandemią koronawirusa, dezynfekując miejsca publiczne. Akcja zorganizowana została po raz drugi, w zależności od rozwoju sytuacji będzie ona kontynuowana.

Dezynfekowane były przystanki autobusowe i ławki w miejscowościach takich jak Krajnik Dolny, Krajnik Górny, Grabowo, Zatoń Dolna, Krzymów, Nawodna, Graniczna, Lisie Pole oraz Mętno. W Chojnie zdezynfekowaliśmy stację PKP, PKS oraz przystanek autobusowy na ulicy Łużyckiej resztę miejsc publicznych na terenie Chojny dezynfekowała miejscowa jednostka OSP Chojna. Ponadto w miejscowości Krzymów prócz przystanku autobusowego zdezynfekowaliśmy również dwa sklepy . Do działań strażacy przystąpili zabezpieczeni w kombinezony ochronne, rękawiczki, maski oraz gogle ochronne. 

Za te działania, w imieniu mieszkańców gminy Chojna, dziękuję wszystkim strażakom, którzy oprócz wypełniania swoich codziennych obowiązków pomagają w walce z koronawirusem. Jak zawsze Wasze wsparcie w tym trudnym czasie jest nieocenione.
Barbara Rawecka.