Obfite opady deszczu, które przeszły w nocy nad naszym regionem spowodowały liczne podtopienia ulic, domów, piwnic oraz zakładów pracy. Z mokrej aury cieszą się natomiast rolnicy i sadownicy, którym wielotygodniowe susze dały się we znaki powodując liczne straty w uprawach.


Wyczekiwany był przez wszystkich, jednak ilość deszczu, która spadła dziś nad regionem, w wielu domach była powodem nieprzespanej, a u strażaków ochotników pracowitej nocy.

Zalana oraz nieprzejezdna była ul. Malarska w Chojnie. Wiele studzienek na terenie miasta nie nadążało z odbiorem nadmiaru wody co powodowało liczne podtopienia m.in. przy ul. Jagiellońskiej.

Ze skutkami obfitego deszczu walczyli również strażacy z Morynia. Druhowie zadysponowani zostali m.in. do jednego z domów w miejscowości Dolsko, gdzie woda zalała kuchnię, korytarz i pokój. Działania ochotnicy prowadzili także w Starym Objezierzu, gdzie woda wdara się i po sufit zalała piwnice budynku mieszkalnego.

Mokra aura towarzyszyć ma nam także w dzień. Jak zapowiada IMGW obfite i silne opady deszczu utrzymać się mają w czwartek do godziny 15.00. W raz z nimi wystąpić mogą również burze z porywami wiatru do 70 km/h.