Tatar wołowy z anchois, chipsem z topinamburu, wędzony na zimno aromatem z jabłoni podawany z żółtym burakiem czy palona beza z wegańskimi lodami z bananów, to tylko dwa z sześciu dań, które tworzyć będą autorską kartę menu Pawła Sojki, chefa kuchni restauracji hotelu Piast w Cedyni oraz restauracji Piastowskiej w Chojnie. Degustacja autorskich potraw w wykonaniu finalisty konkursu kulinarnego "Zachodniopomorski Kucharz Roku 2017" odbyła się 3 lutego w Cedyni.


W sobotę w restauracji hotelu Piast nic nie było przypadkiem, wręcz przeciwnie, wszystko dopięte "na ostatni guzik", a przygotowania do wydarzenia jakim była degustacja potraw z nowej karty menu autorstwa chefa kuchni Pawła Sojki trwały od blisko miesiąca.

- Robię to co kocham, a ta kolacja i prezentacja sześciu autorskich dań to po części spełnienie moich marzeń - mówił w rozmowie z naszym redaktorem chef kuchni Paweł Sojka. 

Przybyli do restauracji hotelu Piast w Cedyni goście swoją podróż kulinarną rozpoczęli od tatara, następnym przystankiem była zupa serowo-porowa z mięsem wołowym i płatkami chili. Po krótkiej przerwie nastąpiła chwila orzeźwienia w postaci seviche z krewetek z dresingiem z cytrusów podawane na sałacie lodowej. Kolejno skosztować można było sandacza smażonego na maśle z siankiem z pora na fasolce szparagowej z wiórem z czarnej marchwi oraz spróbować pieczeni z dzika w sosie własnym z żurawiną i gruszką oraz osobliwą kluską śląską. Podróż poprzez paletę smaków dopełnił deser tj. palona beza z wegańskimi lodami z bananów i masła orzechowego na bazie mleka kokosowego z krążkami z żelowego kremu angielskiego lemon curd z sokiem z liczi i owocem nadziewanym kremem angielskim

Po degustacji wszystkich potraw rozległy się gromkie brawa, a gratulacjom składanym na ręce chefa kuchni nie było końca.

Kolejne tego typu wydarzenie odbędzie się 10 lutego br. w restauracji Piastowskiej w Chojnie.

Podziękowania
"Chciałbym serdecznie podziękować całemu teamowi, wszystkim współpracownikom za to, że mogłem wspólnie uczestniczyć w procesie rozwoju naszej firmy. Czuję się zaszczycony, że mogłem pracować z tak wspaniałym zespołem na kuchni i przy obsłudze. Dziękuję przełożonym za szansę i zaufanie jakim mnie obdarzyli. Dziękuję wszystkim gościom, że zaszczycili nas swoją obecnością. Paweł Sojka."