Były szef prokuratury okręgowej przeniesiony na najniższe stanowisko.

Podobny los
Według naszych informacji, podobny los dotknął co najmniej kilku doświadczonych prokuratorów z Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie, czyli jednostki, której podlegały prokuratury okręgowe i rejonowe z woj. zachodniopomorskiego i Gorzowa. Jednym ze zdegradowanych śledczych jest 53-letni prok. Dariusz Wiśniewski, do marca Prokurator Okręgowy w Szczecinie.

Najlepsze wyniki w kraju
Przeszedł wszystkie szczeble kariery, specjalizował się w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej i gospodarczej. Pod jego rządami prokuratura okręgowa osiągała najlepsze wyniki w kraju. Teraz prok. Wiśniewski został przeniesiony do prokuratury rejonowej w Szczecinie, czyli na najniższy szczebel.

Kolejne zmiany personalne

Będzie zajmował się ściganiem drobniejszych przestępstw, rzadziej zabójstw. Zachowa dotychczasowe wynagrodzenie. Z naszych informacji wynika, że kolejne zmiany personalne są już planowane. Decyduje o tym 42-letni Artur Maludy, nowy szef Prokuratury Regionalnej w Szczecinie (w kwietniu zastąpiła prokuraturę apelacyjną), do niedawna podwładny prok. Wiśniewskiego.