W trosce o bezpieczeństwo pracowników i naszych odbiorców PWiK w Dębnie zwraca się z prośbą o niewrzucanie chusteczek nawilżających ani innych odpadów do toalet. Problem zanieczyszczenia sieci kanalizacyjnej istnieje od dawna. Do kanalizacji wrzucamy setki ton odpadów rocznie są to resztki jedzenia, waciki, patyczki do czyszczenia uszu, ale nie tylko, w skrajnych przypadkach nasi pracownicy z sieci wyciągali nawet fragmenty odzieży.

W związku z pandemią COVID-19 w ostatnim czasie zauważamy wzrost awarii na sieci. Spowodowany jest on  nieprawidłową utylizacją chusteczek nawilżanych, jednorazowych rękawiczek i innych odpadów wrzucanych do toalety. 
Dbajmy o środowisko i nie wrzucajmy śmieci do toalety, gdyż  powodują one zatory i są przyczyną awarii. Chusteczki nawilżane, rękawiczki jednorazowe i inne odpady notorycznie zapychają sieć i uszkadzają pompy w przepompowniach ścieków.  Zatory i inne awarie powodują zagrożenia w ciągłości obioru ścieków. Bieżące naprawy generują ogromne koszty, które wpływają na wysokość opłat.

Źródło: www.facebook.com/PWiKSp.zoowDębnie