Nowe chodniki, uporządkowany teren po amfiteatrze i nowe nasadzenia. Tak w skrócie wyglądają prace nad poprawą wyglądu miasta i gminy w tym roku. Dzięki temu wielu mieszkańcom łatwiej i przyjemniej wykonuje się codzienne obowiązki.


Na budowę nowych chodników gmina Dębno wydała w tym roku blisko pół miliona złotych. Za tę kwotę wybudowano ponad kilometr nowych ciągów pieszych. Inwestycje objęły swoim zasięgiem nie tylko ulice w Dębnie, ale też okolicznych miejscowościach. Sprawiedliwie podzielono pieniądze między Sarbinowo, Krześnicę, Warnicę, Cychry i Oborzany.

- Nowe ciągi piesze powstały w newralgicznych miejscach, często wskazywanych przez przedstawicieli sołectw. Wiele odcinków biegnie wzdłuż dróg powiatowych, co nie należy do zadań gminnych. Mimo to, wspólnie z radnymi przekazaliśmy z naszego budżetu znaczne środki, aby zapewnić  bezpieczeństwo naszym mieszkańcom – czytamy na oficjalnej stronie gminy Piotr Downar burmistrz Dębna.

W samym Dębnie powstał nowy chodnik na ulicy Grunwaldzkiej oraz deptak przy alei Matki Boskiej Fatimskiej. W dalszym ciągu trwają prace przy ulicy Daszyńskiego.


Konie na padoku, a nie na boisku

Boisko przy ulicy Daszyńskiego nie będzie już dłużej służyć jako teren do organizacji zawodów w skokach o Puchar Burmistrza Dębna. Po każdej edycji tej imprezy przez długi czas nie można było rozgrywać na tym boisku spotkań piłkarskich, ani normalnie trenować. W przyszłym roku sytuacja ma się poprawić, ponieważ prowadzone są prace przy zagospodarowaniu dawnego amfiteatru. Inwestycja polega w dużej mierze na wycince kilku drzew oraz wyrównaniu terenu. Dzięki temu powierzchnia rekreacyjna zwiększy się o jeden hektar. Wzdłuż jeziora zostaną posadzone nowe drzewa.


Oskar Masternak