Gryfińska radna, Ewa De La Torre, popierająca burmistrza Mieczysława Sawaryna dostała angaż w gminie. Wygrała konkurs na wicedyrektora Centrum Usług Wspólnych. Mieszkańcy Gryfina nie mają wątpliwości, że sam proces zatrudniania to farsa.

Ewa De La Torre jeszcze kilka miesięcy temu pełniła funkcję sekretarza w Chojnie. Po tym, jak ze stanowiska odwołał ją burmistrz Adam Fedorowicz, była bez pracy. Ma jednak mandat radnej gminy Gryfino i jako polityk popierała obecną władzę i burmistrza Gryfina, Mieczysława Sawaryna.

Teraz dostała angaż, będzie pracowała w gminnej jednostce o nazwie Centrum Usług Wspólnych. W ogłoszonym konkursie Ewa De LA Torre uzyskała maksymalną liczbę punktów, za ciekawostkę należy uznać fakt, że jako radna, Ewa De La Torre popierała utworzenie w gminie Gryfino CUW. Teraz została wicedyrektorem w tej niedawno stworzonej jednostce.

Mieszkańcy miasta ostro krytykują władze miejskie. W licznych komentarzach, jakie można znaleźć w internecie, zarzucają Mieczysławowi Sawarynowi nepotyzm zaznaczając, że to nie pierwszy konkurs, który wygląda na ustawiony. Wcześniej np. w podobnych okolicznościach w gminie zatrudniono siostrzenicę żony wiceburmistrza Tomasza Milera. Sawarynowi zarzucano także kolesiostwo przy wyborze członków do rad nadzorczych w PUK i TBS.

Przypomnijmy: właśnie trwa zbieranie podpisów popierających ideę ogłoszenia referendum związanego z odwołaniem Rady Miejskiej i burmistrza Sawaryna z pełnionych funkcji. Organizatorzy akcji zarzucają obecnej władzy Gryfina nepotyzm. Podpisy zaczęto zbierać zanim ogłoszona została informacja o zatrudnieniu w gminie radnej, De La Torre.