Wielu z Nas w okresie wakacyjnym chętnie wybiera się na plażę ulubionych jezior bądź zalewów. Sprawdź czy w wybranym przez Ciebie miejscu można bezpiecznie się kąpać i cieszyć wypoczynkiem nad wodą.


Jezioro Morzycko, to kąpielisko w powiecie gryfińskim często odwiedzane przez mieszkańców oraz turystów w sezonie letnim. Oficjalne otwarcie kąpieliska śródlądowego w Moryniu na sezon 2018 odbyło się w sobotę 23 czerwca. Tam do końca wakacji o bezpieczeństwo osób kąpiących się w godzinach od 10:00 do 18:00 dbać będą ratownicy WOPR. Gdzie jeszcze bezpiecznie wypoczniesz nad wodą? Sprawdź w serwisie kąpieliskowym.

Serwis kąpieliskowy, to portal prowadzony przez Główny Inspektorat Sanitarny, gdzie czystość wody w wybranym przez Ciebie kąpielisku sprawdzić można on-line. Dane, w trakcie sezonu, aktualizowane są na bieżąco i obejmują wszystkie wyznaczone uchwałami Rad gmin kąpieliska.

Obsługa portalu jest prosta. Na interaktywnej mapie serwisu: www.sk.gis.gov.pl zaznaczone są wszystkie oficjalnie działające kąpieliska. Po wybraniu kąpieliska na mapie Polski, wyświetla się komunikat dotyczący trwania sezonu kąpielowego dla danego kąpieliska. W przypadku już aktywnych kąpielisk, to jest takich, których sezon kąpielowy już się rozpoczął, będzie możliwy odczyt pełnej wersji raportu zawierającego m.in. dane o: jakości wody, infrastrukturze kąpieliska oraz kwestiach organizacyjnych związanych z jego funkcjonowaniem. W przypadku kąpieliska jeszcze nieaktywnego pojawi się informacja dotycząca rozpoczęcia i zakończenia sezonu kąpielowego, a szczegółowy raport pojawi się po jego otwarciu.

Oficjalny sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września, dlatego abyśmy mogli Nasz wypoczynek nad w wspominać miło zachęcamy do odwiedzania serwisu.