Do naszej redakcji przyszedł dramatyczny apel w sprawie ofiary pożaru, który stracił dom jednorodzinny w Trzcińsku - Zdróju. Postanowiliśmy sprawdzić jak w tej sprawie działa trzciński Ośrodek Pomocy Społecznej.

W poniedziałek o godzinie dziesiątej straż pożarna podjęła akcję gaśniczą domu przy ulicy Jeziornej w Trzcińsku-Zdroju. Z pożarem walczyło siedem zastępów straży z Trzcińska i pobliskich miejscowości. Ogień objął konstrukcję dachu, a w wyniku gaszenia zalana została pozostała część domu. W tej chwili mieszkający tam mężczyzna otrzymał pomoc ze strony znajomych, ale jak informuje nas nasz czytelnik, ze strony władz gminy nie usłyszał jeszcze żadnej propozycji pomocy.

- W trosce o ochronę danych osobowych nie udzielamy szczegółowych informacji na temat konkretnych przypadków naszej pomocy. Mogę jedynie zapewnić, że jesteśmy w kontakcie z poszkodowaną w wyniku pożaru osobą i próbujemy zorganizować jakąś pomoc – mówi Józefa Warężak, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcińsku – Zdroju.

Sprawie będziemy się przyglądać, licząc że słowa pani kierownik znajdą pokrycie w konkretnych działaniach.

Oskar Masternak